Економіка

Українська компанія розробляє одні з найкращих у світі суперконденсаторів

Українська компанія Yunasko розробляє одні з найкращих у світі суперконденсаторів — пристрої для зберігання енергії. Електроенергія — єдиний товар, який людство не навчилося дешево зберігати. У світі склалася парадоксальна ситуація: побудувати електростанцію вигідніше, ніж будувати сховище електроенергії.

Такими словами починає бесіду з журналістом https://www.epravda.com.ua директор української компанії Yunasko Вадим Уткін.

 

Yunasko розробляє і виготовляє пристрої для зберігання електричної енергії — ймовірно, найефективніші у світі суперконденсатори.

Зовсім нещодавно компанія отримала під одну із своїх розробок фінансування від програми Кліматичних Інноваційних Ваучерів ЄБРР і активно працює над новими продуктами та розширенням на нові ринки.

Суперконденсатор — це аналог акумулятора. І перший, і другий призначені для накопичення, зберігання та віддавання електроенергії. Однак між ними є відмінність. Суперконденсатор накопичує і віддає енергію за частки секунди, акумулятор — за хвилини і години. Вперше ці пристрої з’явилися в кінці 1970-х. Але з тих пір стали набагато потужнішими.

Вони використовуються там, де потрібні потужні пікові навантаження. Наприклад, в електрозварюванні, де потрібен струм до декількох тисяч ампер. Або в вітряних електростанціях, щоб дуже швидко змінити кут лопаті — інакше сильний порив вітру може зламати гвинт.

У суперконденсаторів є й інші переваги над акумуляторами. Вони можуть працювати в широкому температурному діапазоні: їм не завадить спека і навіть при -40°C вони заведуть будь-який дизельний двигун. Причому здатні на подібне багато раз.

Суперконденсатори ідеально підходять для ситуацій, де потрібно постійно щось заряджати-розряджати. Наприклад, в гібридних автомобілях в системах “стоп-старт” або при рекуперативному гальмуванні, коли виділяється кінетична енергія, перетворюється на електричну і зберігається для подальшого використання.

А ще ці пристрої безпечні: не перегріваються і не займаються, чим часто грішать літій-іонні акумулятори.

https://www.epravda.com.ua