Важливе

Україною шириться вірусна атака: як убезпечити свій комп’ютер?

Сьогодні через вірусну атаку робота багатьох установ була практично паралізована.

В Україні зараз відбувається безпрецедентна кібератака, яка вже призвела до збоїв в роботі таких установ, як КиївЕнерго, Ощадбанк, Нова Пошта, Укртелеком та інших. Здійснити платежі онлайн вкрай складно, а часом неможливо, посилки не відправлятися, інші сервіси бути тимчасово недоступними. Причина – поширення вірусу, що шифрує файли на комп’ютері, а після цього вимагає гроші за їх розшифровку. Поки не відомий механізм поширення цього конкретного вірусу, але варто прийняти стандартні заходи безпеки:

Засновник компанії Prometheus Іван Примаченко на своїй сторінці в мережі Фейсбук зазначає: “Будьте обережні з файлами, які вам надсилають інші люди – перевіряйте їх антивірусом і здоровим глуздом (малоймовірно, що хтось надсилає вам “Скаргу з податкової” у форматі zip-архіву) перед відкриттям. Варто проігнорувати незвичні листи, листи від невідомих респондентів тощо.

Оновіть операційну систему, браузер і антивірус до останніх версій.

Налаштуйте резервну копію всіх необхідних вам в роботі файлів за допомогою DropBox чи інших аналогічних програм – в разі, якщо ваші файли будуть зашифровані вірусом, ви зможете відновити старі версії файлів з резервної копії”.

Також він додав кілька корисних посилань, де можна знайти більше інформації щодо того, як убезпечити себе від цифрових загроз:

  1. онлайн-курс “Основи інформаційної безпеки” на Prometheus: https://edx.prometheus.org.ua/cours…/KPI/IS101/2014_T1/about
  2. Оновлення інформації про поточну кібератаку: https://ain.ua/…/kievenergo-i-ukrainskie-banki-podverglis-x…