Культура

Українка виготовляє прикраси ручної роботи з незвичайних матеріалів (ФОТО)

Прикраси, зроблені власними руками, набувають все більшої популярності. Так само стрімко зростає кількість тих, хто їх виготовляє. Майстри та майстрині обирають різноманітні матеріали, щоб їхні вироби були справді незвичайними.

Так, одну українську майстриню з великим задоволенням запрошують на всілякі фестивалі по всьому світу. І всюди її вироби користуються популярністю. І це не дивно, адже жоден її виріб не повторюється, діляться красою Патріоти України.

Тетяна Колодюк дитинство і юність провела в глибинці Уссурійської тайги, де любила ходити в ліс, мріяти та збирати ягоди й квіти. Згодом, щоб вступити до Одеського театрально-художнє училища на спеціальність художник-костюмер, куди її так і не взяли, вона переїхала в Україну. Якось в Інтернеті дівчина побачила знімки прикрас з рослин і вирішила спробувати сама щось подібне зробити.

Дівчина згадує, як спочатку кілька місяців збирала і висушувала рослини. Виявилося, це не так просто. Адже пелюстки квітів досить-таки крихкий матеріал і з ним треба бути обережним – може будь-якої миті розсипатися. Крім того, довелося побігати в пошуках всіляких матеріалів і різної фурнітуруи

Тетяна захоплюється такою роботою вже п’ять років. Матеріали збирає під час подорожей, а дещо навіть навчилася вирощувати сама.

Процес створення виробів вимагає багато часу: на одну прикрасу може піти десь два тижні. Наприклад, сережки планую робити з пелюсток квітів, то спочатку їх пошарово заливаю спеціальної ювелірною смолою в 4 шари, і кожен з них повинен висихати від 12-24 годин, а останній буде сохнути не менше двох днів, інакше прикраса буде недовговічним і швидко може розсипатися або поламатися.

Тетяна планує створити власну колекцію одягу і біжутерії.