Суспільство

Україна та Грузія погодили Дорожню карту транспортного коридору “Європа-Кавказ-Азія”

Найближчим часом очікується приїзд проектної команди по аудиту українських заводів.

Україна та Грузія узгодили створення сполучення в межах транспортного коридору “Європа-Кавказ-Азія”, – повідомив на сторінці у Facebook заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань.

“У Тбілісі провів переговори з Міністерством економіки Грузії та Грузинською залізницею. Погодили Дорожню карту транспортного коридору “Європа-Кавказ-Азія”. Домовилися використовувати Алтинколь — контейнерний термінал між Китаєм і Казахстаном”, — зазначив Довгань.

Заступник міністра повідомив про план запустити сполучення між портами України та Грузії та створити спільне підприємство між залізницями по оперуванню поромами.

Окрім того, відбулося обговорення можливості виробництва у Грузії локомотивів для Укрзалізниці.

Транспортний коридор “Європа-Кавказ-Азія” (ТRАСЕСА) створили в 1993 році, його учасниками були Азербайджан, Киргизстан, Вірменія, Таджикистан, Грузія, Туркменістан, Казахстан, Узбекистан, Молдова та Україна.

Він сполучає Західну Європу через Чорне море, Кавказ і Каспійське море з Центральною Азією. Проте система транспортування коридором ТRАСЕСА досі недостатньо ефективна через тривалі простої вантажів на кордоні, довгі перевалки вантажу в портах, недорозвиненість транспортної мережі та брак інвестицій.