Важливе

Україна спільно з ЄС приступила до розробки стратегії використання підземних газосховищ

Проект спрямований на розробку сталого економічного підходу до використання українських підземних сховищ газу в контексті європейського та українського енергетичного ринку.

Україна і Європейський Союз почали вивчення українських підземних сховищ газу, – повідомляє прес-служба НАК “Нафтогаз України”.

Проект фінансується Європейським Союзом і спрямований на розробку сталого економічного підходу до використання українських підземних сховищ газу в контексті європейського та українського енергетичного ринку.

“Ми вдячні Європейської Комісії за її постійне сприяння впровадженню реформи ринку газу в Україні. Цей проект дозволить нам залучити кращих консультантів до розробки оптимальної стратегії для унікальної інфраструктури зберігання газу в Україні”, — заявив голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

В роботі керівного комітету візьмуть участь представники уряду і “Нафтогазу”. Реалізовувати проект буде консорціум, до якого входять французький оператор ПСГ (Storengy) і міжнародна юридична фірма (CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang).

Дослідження передбачає прогнозування попиту на послуги зі зберігання газу на наступні 20 років і вивчення можливостей України на ринку ПСГ. На основі отриманих результатів буде розроблено кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ. Storengy, один з провідних операторів газосховищ в світі, здійснюватиме технічний аудит кожного об’єкта. Після аналізу первинних даних команда відвідає сховища і підготує детальну технічну оцінку. CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang проаналізує діючу законодавчу базу та її відповідність Третьому енергетичному пакету і іншим нормам ЄС.