Економіка

Україна продаватиме Кенії кукурудзу на пільгових умовах

експорт являє собою важливу складову формування державного бюджету. Далеко не останню роль в цьому відіграє продукція сільськогосподарського виробництва.

Уряд Кенії продовжив до 30 червня 2018 р. процедури безмитної закупівлі кормової кукурудзи для потреб компаній, які входять до Асоціації мукомелів та Асоціації виробників комбікормів Кенії. Крім того, Уряд Кенії до 30 вересня 2017 продовжив безмитну закупівлю харчової кукурудзи.

Цьогоріч Україна експортувала кукурудзи до Кенії на $17,5 млн., що дорівнює 111,5 тис. тонн. Наразі кукурудза складає 33,5% від загального експорту до Кенії, який за січень-червень 2017 зріс на 412,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Перший запит на безмитну  закупівлю 450 тисяч тон кукурудзи в Україні надійшов від Міністерства сільського господарства Кенії у березні цього року через очікуваний неврожай кукурудзи у зв’язку з посухою. Мінекономрозвитку та Офіс з просування експорту оперативно відреагували на запит, поширили цю  інформацію серед українських експортерів та передали Кенії зібрані пропозиції.  На зацікавленість Кенії саме в українській кукурудзі суттєво вплинула Українська торгова місія до Кенії, організована Мінекономрозвитку та Офісом у грудні 2016 року, під час якої Кенійській стороні було презентовано експортний потенціал країни в аграрній сфері.

Вимоги Кенії до кукурудзи:

  1. Вміст ГМО у кукурудзі має відповідати стандарту ЄС – 99,1% відсутність ГМО (має бути підтверджено сертифікатом однієї з провідних міжнародних компаній-аудиторів у сфері стандартизації (SGS, Veritas).
  2. Відповідність вимогам Бюро стандартів Кенії, що має підтверджуватися сертифікатом відповідності: http://bit.ly/2g5jTr6.
  3. Вологість не більше 14,5%, вміст афлатокісну < 0,01 мг/кг (10ppb).

Перелік кенійських компаній, уповноважених здійснювати безмитний імпорт кукурудзи тут: http://bit.ly/2v5Dnm2.