Економіка

Україна – лідер у прогресі щодо легкості ведення бізнесу серед усіх пострадянських країн

Заклик відкрити власну справу лунає звідусіль: знайомі радіють власним успіхам, крупні бізнесмени лише збільшують ставки і навіть Служба зайнятості пропагує цей спосіб боротьби з безробіттям.

Проте навіть якщо Ви вже маєте ідею, втілення якої в життя принесе моральне та матеріальне задоволення, неодмінно виникне питання “А наскільки легко вести бізнес в Україні?”

Україна за міжнародний рейтингом Doing business є лідером у прогресі щодо легкості ведення бізнесу серед усіх пострадянських країн, починаючи з 2010 року.

“Привід для оптимізму є, бо ситуація покращується. Зокрема покращується, якщо дивитись на опитування щодо вартості ведення бізнесу, наприклад скільки коштує малому бізнесу виконання тих процедур, які регламентує держава. За 2016 рік (за останній ще немає даних) у порівнянні із 2015-м зменшення вартості ведення бізнесу склало більше ніж 1000 гривень. Але зрозуміло, що це покращення ситуації в порівнянні з досить низькою точкою старту”, – наголошує міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

З основних пунктів, по яких Україна просунулась вперед, – це дозволи на будівництво та підключення до електромереж.

“По обох позиціях і йде зростання України в рейтингу – по легкості будівництва і підключення до електромереж, тому, що це те, що в нас найгірше. І все ще, чесно кажучи, пишатися мало чим є”, – додає заступник міністра.

Серед покращень, які виділив підприємець Леонід Остальцев – це впровадження онлайн-інструментів.

“За останні два роки – це дуже великий плюс та прорив, що можна робити багато чого онлайн. Навіть ФОП можна відкрити зараз онлайн за 10 хвилин, коли я його відкривав, то витратив на це 3 дні”, – зауважує він.

У цьому напрямку в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі обіцяють просуватись і розширювати кількість послуг.

“Ви можете зайти на сайт regulations.gov.ua і там ви зможете знайти онлайн – інструкції для відкриття багатьох видів бізнесу, починаючи від барів і ресторанів, закінчуючи пральними і службами таксі. Дуже сподіваюсь, що ми з ДФС і Міністерством фінансів будемо тут просуватись. І це не лише сплата податків, як люди розуміють – заповнення там податкової декларації, це і питання касових апаратів, якими я зараз займаюсь особисто”, – підкреслює Максим Нефьодов.

Радіо Свобода