Суспільство

Україна дещо покращила свою позицію у рейтингу свободи слова

Право вільно висловлювати свою думку закріплене в конституціях багатьох країн. Україна також не є виключенням. Також існує ряд міжнародних організацій, які регулярно моніторять дотримання цього права.

У 2017 році Україна посіла 101 місце серед 180 країн світу у щорічному всесвітньому Індексі свободи слова, який складає міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів”, про що йдеться у доповіді, оприлюдненій сьогодні.

У цьому Індексі за минулий рік Україна зросла на одну позицію порівняно з 2016 роком, коли була на 102 місці.

“Минулого року ми також спостерігали менше випадків фізичної агресії щодо журналістів, ніж у 2016. У той же час у нас лишаються серйозні виклики, пов’язані з впровадженням електронного декларування, зменшенням фінансування Суспільного, існує тиск олігархів на медіа, високий рівень безкарності за побиття та інші виклики”, – зазначила на своїй сторінці у Фейсбуці виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

 

Щорічний “Індекс свободи преси” вимірює рівень свободи ЗМІ у 180 країнах світу. Показники, які оцінюють експерти, включають рівень плюралізму, незалежності ЗМІ, навколишнє середовище, самоцензуру, правову базу, прозорість та якість інфраструктури, що підтримує виробництво новин та інформації.