Політика

Ужгородці проти старої медичної системи

Сьогодні на площі Народній відбулася акція на підтримку медичної реформи.

Подібний захід одночасно проводиться у 55 містах держави для того, щоб змусити діючий Парламент України проголосувати за старт нової медичної реформи. Реалізація проекту уже переносилася через те, що весною не набула достатньо голосів. З 1 липня цього року українці мали отримати нових сімейних лікарів, підписати з ними договори і почати працювати за новою системою. Але так як парламент відтягує і не хоче голосувати – це вже відкладеться на декілька місяців.

«Ми маємо змусити Верховну Раду проголосувати за медичну реформу оскільки те, що відбувається зараз в українській медицині – неможливо терпіти далі. Сьогодні долучилися такою невеликою попереджувальною акцією. На далі, якщо буде спротив із боку Парламенту, то акції будуть продовжуватися ще більш масово, – розповідає організатор акції, громадський активіст Юрій Світлик.

Медичну реформу чиновники не хочуть сприймати через те, що ламаються мільярдні корупційні системи до яких причетні на сьогоднішній день чиновники різних рівнів, парламентарі, функціонери від медицини, часто і головні лікарі.

Активісти пояснюють: якщо запрацює реформа, потоки грошей, що йдуть через руки урядовців і часто не доходять до пацієнта, розподілятимуться по-іншому. Національна служба охорони здоров’я, яка буде створена в Україні, виділятиме кошти безпосередньо лікарю в залежності від того, скільки в нього пацієнтів і як він до них ставиться. Так само і на лікарні вторинної медицини, де буде розподілено вповноваження між головним лікарем, який лікує і медиком, який займається технічними, у тому числі й фінансовими процесами. Тобто, ускладняється процес корупційної складової.

Уляна Супрун і її команда пропонує зняти питання бродіння живих грошей між пацієнтом та лікарем. Держава повністю забезпечуватиме первинною медициною, паліативною допомогою і невідкладною допомогою і кожен пацієнт про це знатиме. Вторинна медицина буде чітко розписана, що може забезпечити держава, а що пацієнт купує. Третинна так само.

Під час акції активісти також відобразили у вигляді маленької сценки відносини між лікарем і пацієнтом за системою нинішньої медицини, а також – ставлення медиків до своїх клієнтів за новою медичною реформою.

Карпатський Оглядач

8 7 4 23