Важливе Суспільство

Ужгородці вчилися надавати першу медичну допомогу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В Ужгороді відзначили День медичного працівника майстер – класом з надання першої медичної допомоги. Організатором  ініціативи виступило  ГО “Наше місто – рідний дім”

17 червня в Ужгородському центрі молодіжних ініціатив пройшов майстер – клас з надання першої медичної допомоги( надалі ПМД).  Практикум по наданню ПМД провів  Ерік Глеба  (інструктор з тактичної медицини, який закінчив курси і отримав сертифікат Інструктора в Національній військовій академії Міністерства оборони Естонії (м.Тарту), лікар медицини невідкладних станів Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги, Учасник АТО). 

Бажаючі навчитися мали змогу відчути на собі, як це правильно зав’язувати джгут, який період часу його потрібно тримати, аби не перетримати (бо таким чинои можна лишитися і пошкодженої кінцівки). Як зупинити кровотечу, відновити прохідності дихальних шляхів. Що потрібно робити при опіках, травмах та переломах. Не виключенням став і майстер – клас по серецево – легеневій реанімації. 

Також  п. Ерік Глеба поділився досвідом роботи у сфері медичної справи. Розповів цікаві історії  про те як нелегко працюється медичним працівникам, адже щодня у їх руках знаходиться життя людей, наше життя.

“Працюючи у швидкій медичній допомозі, парамедики щодня стикаються з різними ситуаціями. Багато людей може вважати, що ми до цього звикли. Та ні, кожен інцидент цікавий по-своєму, навіть якщо це звичайна ДТП. Так,  ситуації бувають різні  але ми постійно на сторожі аби допомогти і врятувати життя людей. 

Учасники даного майстер  – класу мали змогу навчитися робити найнеобхідніше при випадках коли швидка допомога далеко, а життя людини стоїть на межі між життям та смертю. У таких ситуаціях потрібно розуміти, що кілька секунд грають величезну роль” –  розповідає Ерік Глеба. 

 

   

 

Карпатський Оглядач