Суспільство

Ужгородці вийшли на марш за права тварин (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Такій захід проводиться в Україні вперше. Жителі багатьох міст вийшли цього недільного дня на вулиці, щоб висловити свою думку щодо необхідності гуманного поводження з тваринами.

Опівдні біля будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації зібралися небайдужі містяни та зооактивісти. Багато хто взяв із собою дітлахів. Деякі прийшли самі, а деякі привели своїх домашніх улюбленців.

Собаки різних порід та розмірів терлися об ноги своїх господарів, лизали їм руки та “розмовляли” один з одним. Господарі в цей час розповідали про свою мотивацій участі в цьому марші та історії з життя своїх улюбленців.

“Я вважаю, що тварини заслуговують на бережливе ставлення до себе, адже вони живі істоти і так само відчувають біль, як і ми”, – розповідає одна з учасниць.

Інша учасниця, пані Тамара, поділилася історією свого улюбленця, який пересувається… за допомогою спеціального візка.

“Він потрапив під машину, але на жаль, час був упущений. Спроба провести оперативне втручання не дала бажаних результатів. Однак ми настільки прив’язалися до цього красуня, що почали думати, як дати йому можливість повернутися до повноцінного життя. Почали шукати інформацію. Знайшли цей візок, гроші на який допомогли зібрати волонтери (а це майже 250 євро). Хоча коли ти любиш свою собаку, то тобі для нього нічого не шкода”, – поділилася власниця незвичайного пса.

Поспілкувавшись між собою, учасники маршу пройшли центром міста: набережною Незалежності і до площі Театральної. Учасники закликали ужгородців боротися за права тварин, в т.ч. щоб на практиці почали притягувати до кримінальної відповідальності тих, хто знущається над тваринами. Підготували вони і звернення до влади, які у вівторок активісти планують передати представникам міської та обласної рад.

Карпатський Оглядач