Суспільство

Ужгородців ознайомили з таємницями середньовічних церков Закарпаття

25 листопада в Закарпатському краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відбулася відкрита лекція про середньовічні церкви Закарпаття.

Лектором на заході виступив кандидат історичних наук і викладач УжНУ Володимир Мойжес.

«Планують подібні лекції проводити щотижня і долучати фахівців як істориків та археологів з різних проблем історії Закарпаття. Орієнтовані заняття в першу чергу на дітей, але лекції будемо проводити відкритими, тому що це надзвичайно цікаво для всіх, – коментує керівник Школи юного археолога Закарпатського центру туризму Олександр Дзембас. – На разі стоїть питання завершення дослідження  розкопок занедбаної церкви в Ужгородському замку. На жаль, ті розкопки, що проводилися застарілою методикою, частину поховань зруйнували. Завдання – це спробувати відновити те, що збереглося. Поховання найбільш шляхетних родів на Закарпатті здійснювали на території церкви. Під час розкопок можна знайти найбільші розгадки історії».

Висновки робили про самі церкви та їх місцевості, дослідженням яких займалися студенти УжНУ під час літньої практики. Упродовж лекції у формі презентації представили знахідки на території руїни Мужіївської середньовічної церкви Іоанна Хрестителя (Берегівського р-н), церкви в Горянах (мікрорайон Ужгорода) та інших об’єктів розкопок.

Карпатський оглядач

 

Залишити коментар