Суспільство

Ужгородців навчають фінансової грамотності

3 листопада в приміщенні Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка стартував перший тренінг з фінансової грамотності.

Новий проект «Фінансова школа» складатиметься з декількох занять. Під час першого тренінгу слухачі ознайомлювалися із видами витрат та причинами, які не дозволяють заощаджувати.

«Вважається розумно брати кредит у трьох випадках: на розвиток бізнесу, на освіту, яка дозволить вам заробляти більше в майбутньому, та на квартиру, – пояснює тренер, кандидат економічних наук, доцент УжНУ, автор посібника «Персональні фінанси» Юрій Кушнір. – Одні з причин, коли люди втрачають необдумано гроші – це схильність довіряти аферистам, відсутність фінансової цілі, а також небажання підвищувати рівень грамотної поведінки з грошима».

Серед причин, які, на думку Юрія Кушніра, збільшують кількість непотрібних витрат, також є і неуважне відношення до свого майна та здоров’я, невмінням розрізняти бажання й потреби, надмірна матеріальна допомога дорослим дітям, ігнорування можливості отримати нові знання, а також не врахування прихованих витрат та інфляцій.

Розумним є вкладання грошей у своє здоров’я, освіту та мобільність.

«Найкраще, що ви можете зробити для бідних – це не бути одним із них» – стверджує автор посібника «Персональні фінанси» Юрій Кушнір.

Наступне заняття планують провезти через два тижні. Усі, хто хоче долучитися до тренінгу з фінансової грамотності – уважно слідкуйте за сторінкою у ФБ Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка.

Карпатський оглядач

Залишити коментар