Важливе Транскордонне співробітництво

Ужгородців навчають ефективній комунікації з владою (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Днями в Ужгороді відбувся другий тренінг для громадських діячів в рамках спільного українсько-словацького проекту “Кроки до ефективного управління у місті Ужгород”.

Проект реалізовує Агенція регіонального розвитку Кошице спільно з Комунальною установою Ужгородської міської ради “Агенція розвитку Ужгорода” (керівниця – Маріанна СОБРАН). Він стартував восени 2018 року. Орієнтовна тривалість – 25  місяців. Мета проекту полягає в сприянні належному муніципальному управлінню в нашому місті. Акцент робиться на співпраці Ужгородської міської ради з громадськістю та представниками неурядового сектору для підвищення рівня прозорості та інституційної довіри.

У грудні 2018-го відбувся перший тренінг у Кошице (Словаччина). 23-24 січня відбувся другий етап в Ужгороді. Результатом має стати написання та затвердження комунікаційної стратегії для Ужгородської міської ради. Участь у тренінгах беруть представники громадського сектору та працівники Ужгородської міської ради.

“У написанні комунікаційної стратегії візьмуть участь представники та експерти як з української, так і зі словацької сторони. Заплановано два кола тематичних тренінгів. Одне з них стосується представників громадських організацій. Вони візьмуть участь в 7 тренінгах, протягом яких учасників навчатимуть, як відбувається процес написання проектів – від визначення бачень і до подання заявки. Друге складатиметься з 5 тренінгів. В них візьмуть участь працівники Ужгородської міської ради, яких навчатимуть покращенню комунікації”, – розповіла менеджер проектів “Агенції регіонального розвитку Кошице” Моніка ВИШНЕВСЬКА,

Тренерка Леся НОСЕНКО зазначила, що оскільки підготовка проектних заявок має особливості для України, то завдання полягає в тому, щоб навчити учасників, як подавати заявки і на що саме варто звертати увагу, щоб не порушити українське законодавство. Разом із тим, є законодавство Європейського Союзу, якого також потрібно дотримуватися. Тому важливо розглянути ключові аспекти подачі заявки до фондів ЄС.

Під час другого тренінгу учасники аналізували, хто може бути зацікавлений в пропонованих ними проектах, а також вчилися аналізувати сильні та слабкі сторони, можливості та загрози, що сприятимуть чи можуть перешкоджати в процесі реалізації кожної ідеї.

Карпатський Оглядач