Анонси Ексклюзив Культура Суспільство

Ужгородців запрошують на вечір класичної музики “AUTHENTIC BACH” 

Кажуть, що музика – це мова, яка не потребує вивчення. Тому що вона і так всім зрозуміла. Правда, почуття, які викликає це мистецтво,  дуже індивідуальні. І сам процес  її створення дуже   кропіткий та інтимний, адже кожна нота, створена автором, про щось говорить… 

Вже цієї п’ятниці, 18 січня  року, в арт-центрі  “Галерея Ілько” талановите тріо у складі: Агнеси Бачинської -Марошан (флейта), Катерини Гажо (клавесин), Діани Гавати (віолончель), запрошують насолодитися   класичною  музикою під назвою “AUTHENTIC BACH”.  

Наша журналістка поспілкувалася з ідейною натхненницею музичного вечору Агнесою Бачинською-Марошан.

    п. Агнеса розкажіть про ідею втілення такого музичного задуму?

 Першим та  початковим поштовхом для створення цього проекту було моє особисте бажання грати якісну класичну музику з професійними музикантами нашого краю.

Взагалі все почалося  під час  навчання у  Львівській Національній  Музичній  Академії ім. М.Лисенка. Вивчаючи твори Й. С. Баха,  я прагнула виконати його сонати, написані для флейти, в більш-менш схожому до оригіналу варіанті, а саме: з басо контінуо та чембало.  Коли я отримала  на руки довгоочікуваний  варіант партитури, виникла інша складність.  Вона полягала в тому, щоб знайти небайдужих до цього задуму музикантів. І так час минав, ідея залишалася і згодом, вже після навчання, я втілила цей задум у життя.  

Чому автентичність? З чим це пов’язано?

  Ми спробували наблизитись до тієї епохи. Звісно, твори  не будуть виконуватися на інструментах часів Йогана Себастіана, однак ми не маємо можливості поспілкуватися особисто з композитором. Цікаво було б   дізнатися першопочаткові ідеї та філософію, якою керувався композитор. В автентичність наше тріо  вкладає  дещо інший сенс, а саме: справжність та не спотворенність того у  що ми вкладаємо душу.

Такі,  якими ми є у  житті, ми намагатимемось бути і на сцені. Відкритими та щирими по відношенню до себе та до публіки.

Вечір класичної музики присвячений Йогану Себастіану Баху. Чому обрали саме цього композитора?

Чому саме Бах ? Це просто! Бах  – це цілий Всесвіт, космос і грати Його музику в будь-якому віці є актуальним та у певною мірою  є  викликом до самого себе.

Для багатьох, музика – це  якась емоція (емоції), кожен шукає у ній  щось своє. Чим особливим ваше тріо хоче зачепити увагу глядача?

Перш за все,  нічого особливого немає,  у  тому що ми робимо. Для  нас,  це буденне життя.  А  музика, це мова якою ми спілкуємося. Тож, як і в звичайному діалозі, неможливо почути від  співрозмовника  саме те, що ти хочеш йому донести. Кожен чує те,  що хоче чути.  Тому музика дає безмежну можливість для того, щоб віднайти в ній щось своє.  Ми це прекрасно розуміємо, тому головне для нас –  поділитися творчим надбанням композитора. Передати крізь його твори думки, емоції, якими б він хотів поділитися  з нами, і вкласти частинку своєї душі в улюблену справу.

Напевно, це не перший і точно не останній концерт у такому складі. Які плани на майбутнє?

 Є велика  кількість  творів, які ми б хотіли виконати.  Наприклад,  найближчим часом наше тріо можна буде почути на концертах у філармонії . Виконуватимемо твори з репертуару Й.С. Баха, а також Ф. Легар. Згодом,  можливо, поїдемо на фестиваль у Хмельницький.

Запрошує Вас відвідати концерт, який відбудеться 18 січня о 19:00.

 

Карпатський Оглядач