Суспільство

Ужгородська міська поліклініка отримала нове обладнання для обстеження шлунково-кишкового тракту

Як би людина не намагалася слідкувати за своїм харчуванням, вести правильний спосіб життя, хвороба все ж іноді стукає в двері. Проте якщо своєчасно звернутися до лікаря та пройти обстеження, можна уникнути серйозних ускладнень.

Нещодавно для обстеження пацієнтів в Ужгородській міській поліклініці почали використовувати  два нові апарати німецької фірми “Karl storz” – фіброгастроскоп і фіброколоноскоп. Про це повідомляється на сторінці Ужгородської міської ради в мережі Фейсбук. За допомогою першого можна оглянути стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку, другим – товстий кишечник. Апарати допомагають виявляти патології, які не можна діагностувати за допомогою рентгену, помітити найменші зміни, на ранніх термінах виявити доброякісні та злоякісні пухлини. Це дозволяє раніше почати лікування, що є значно ефективнішим і менш затратним.

Нове обладнання працює близько місяця. За цей час обстеження пройшли майже сотня ужгородців – до десяти пацієнтів відвідує ендоскопічний кабінет поліклініки щодня. Нові прилади дозволяють також одразу брати матеріал для біопсії. Лікар тепер має можливість провести відеоогляд, цю інформацію можна навіть записувати пацієнту на флешку, що при повторному огляді дозволяє порівнювати зміни у стані здоров’я.

За словами лікаря-ендоскопіста поліклініки Лесі-Марії Гутич, найчастіше в пацієнтів спостерігають загострення гастритів, це типово для осіннього та весняного періодів, тому нова апаратура постійно в роботі.

За словами Віри Качанової, головного лікаря Ужгородської міської поліклініки, кабінет фіброгастроскопії у поліклініці працює близько 10 років, із 2007-го, але в закладі ніколи не було такої апаратури.

“Уперше ми отримали якісну нову техніку, що дає чітке зображення та значно підвищує діагностичний рівень. Тому таке обладнання для обстеження жителів міста має дуже велике значення”.

Залишити коментар