Економіка

Туризм&економіка: точки дотику

Мандруючи світом, ми неодмінно приносимо користь тій країні, до якої вирішили завітати. Саме завдяки нам з вами популяризується відпочинок, рекламуються найцікавіші місця та збільшується ВВП.

Економісти дослідили, як туризм впливає на економіку Мексики. Від розвитку туризму виграють як туристичні регіони, так і економіка в цілому; як сфера послуг, так і виробництво країни.

Туризм став одним з найбільш визначних ефектів глобалізації. В країнах, що розвиваються з 1982 по 2012 роки експорт туристичних послуг в середньому зростав на 11% на рік. За останнє десятиліття у 40% країн, що розвиваються, обсяги туритичного експорту перевищили обсяги виробничого. В половині з них обсяги експорту туристичних послуг перевищили обсяги експорту аграрної продукції.

На прикладі Мексики, регіони, що мають на 10% більші надходження від туризму, мають на 4% вищий ВВП. Частково це пояснюється збільшенням виробництва туристичних товарів та послуг, але також виграють сфери економіки, що напряму не пов’язані з туризмом. Туристична привабливість також призводить до покращення транспортної інфраструктури, що приносить користь всім місцевим виробникам.

Через позитивний вплив на сферу послуг туризм приносить користь виробникам торговельної продукції. Жителі туристичних регіонів Мексики мають на 4,8% вищий рівень споживання. Близько 40% цього зростання спричинено міжнародним туризмом, решта – внутрішнім.

VoxUkraine Ukr/Ru