Цей день в історії

Три дні музики і миру або Як проходив Вудстокський фестиваль

Це фестиваль, що став символом завершення епохи хіппі, зібрав понад 400 тисяч глядачів.

У 1968 році два приятелі вирішили написати сценарій для телевізійного серіалу про бізнесменів-початківців, кожна серія якого мала б розповідати про їх нові скандальні ідеї. В результаті тривалого обговорення вони відкинули цю ідею та прийняли рішення організувати музичний фестиваль,

Спочатку фестиваль планували провести у самому місті Вудсток, але, не знайшли для нього місця. Організатори орендували парк “Міллз” у місті Воллкілл. Однак міська адміністрація заборонила захід і його довелося перенести у містечко Бетел. Тут у місцевого фермера взяли в оренду земельну ділянку площею 240 гектарів. Через пізню зміну місця проведення фестивалю, у організаторів залишалося мало часу для його підготовки. Всі ресурси були вкладені в зведення сцени і не вистачило коштів для будівництва огорожі та найму охорони.

Завдяки безкоштовному входу і рекламі по радіо Вудстокський фестиваль привернув увагу великої кількості відвідувачів, які заполонили дорогу з Нью-Йорка. Люди навіть залишали машини на автостраді і йшли кілька кілометрів пішки розмитими після дощу сільськими дорогами і полями. Фестиваль розпочався 15 серпня 1969 року із годинним запізненням і більшу частину дня пройшов під дощем.

За три дні цей фестиваль відвідали понад 400 тисяч глядачів, для яких виступили Джо Кокер, Карлос Сантана, Дженіс Джоплін, Раві Шанкар, Джоні Вінтер, гурти “Blood, Sweat and Tears”, “Creedence Clearwater Revival”, “Canned Heat”, “Nash and Young”, “Grateful Dead”, “The Jefferson Airplane”, “Sly and the Family Stone”, “Ten Years After”, “The Who” та Джиммі Хендрікс.

За подіями цього фестивалю зняли тригодинний документальний фільм “Вудсток. 3 дні миру і музики”, який у 1971 році отримав премію “Оскар”, а у 2007-у журнал “Rolling Stone” назвав Вудсток серед 50 подій, що змінили історію рок-н-ролу.

Цей день в історії