Культура

Традиції та обряди свята Святої Трійці

Цього тижня українці мають один додатковий вихідний. А це чудовий привід відпочити, зустрітися з друзями та згадати традиції, пов’язані з одним з дванадцяти найбільших релігійних свят року.

Трійця відзначається на 50-й день після Великодня. Тому має ще іншу назву – П’ятидесятниця.

У Святу Трійцю православна церква згадує сходження Святого Духа на апостолів, а також символізує відкриття Богом своєї триєдиної сутності: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Святий Дух. Ці три сутності в єдності творять світ і освячують його. Також П’ятидесятниця вважається днем народження християнської церкви.

З давніх-давен слов’янські народи на Трійцю прикрашали оселі та храми гіллям, травами та квітами. Вважалося, що зелень – символ життя. Найчастіше для прикраси будинків використовували гілки берези. Їх вважали символом процвітання, багатства і продовження життя.

Велику увагу приділяли вхідним дверям – їх щільно закривали липовими гілками, щоб погані духи не могли потрапити.

В Святу Трійцю до церкви несуть гілки берези, клена або дуба, а також польові квіти. Таким чином, люди висловлюють подяку Богу за те, що він відродив їх через хрещення у нове життя. На Трійцю також збирали польові трави, адже вірили що саме в цей день вони мають цілющу силу. Освячену зелень засушували і зберігали весь рік. Вона слугувала як оберіг від пожеж, хвороб та злиднів.

За народними повір’ями, якщо на Трійцю йде дощ – буде тепле і грибне літо, а також рясний урожай. Хорошим знаком на Трійцю буде сватання, подружжя буде жити довго, щасливо, в любові та злагоді.

УНІАН