Суспільство

Традиційна підбірка ранкових новин від Дениса П’ятигорця

Щодня в нашій країні та за її межами відбувається безліч подій. Ті ж, хто відслідковує, що відбувається в світі, охоче діляться інформацією про найголовніші з них.

Ось що відзначив на своїй сторінці в мережі Фейсбук Denis Pyatigorets.

1. Президент України Петро Порошенко заявляє, що під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом отримав тверду підтримку з боку США щодо суверенітету і територіальної цілісності України, а також підтримку в продовженні реформ. Також Порошенко заявив, що президент Сполучених Штатів Америка Дональд Трамп дав доручення розширити військово-технічну співпрацю між США та Україною.

2. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що провів хорошу зустріч з президентом України Петром Порошенком. “Це велика честь бути з президентом України Порошенком. Це той регіон, до якого ми усі активно залучені. І ви бачили це, і усі читають про це. У нас було дуже, дуже хороше обговорення. І обговорення продовжаться впродовж дня. І я думаю, що досягнуто значного прогресу. Це велика честь – приймати Вас, пане президенте. Дякую”, – заявив Трамп.

3. Міністерством внутрішніх справ України та Державною прикордонної служби України проведено роботу щодо збільшення рівня грошового забезпечення прикордонникам, які виконують завдання в районі АТО. Тепер прикордонники, які перебувають на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону отримуватимуть до 7500 гривень.

4. В Україні за ініціативи уряду Канади стартувала програма підтримки українських експортерів “U CAN Export”. Програма спрямована на збільшення експорту українських товарів до Канади в п’яти пріоритетних секторах: 1) ІТ-послуги; 2)одяг; 3)взуття; 4) меблі; 5) шоколад та кондитерські вироби.

5. Лише за три місяці 2017 року експорт товарів до Угорщини зріс на 88% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до $15 млн.

6. Індекс фінансового стресу, що характеризує кризовий стан банківської системи України, знизився до рівня докризових значень. Поточне значення індексу фінансового стресу знаходиться в межах 0,1-0,2, що відповідає рівням кінця 2012 – початку 2013 року.

7. Компанія Cub Energy Inc. (США) з активами в Україні уклала контракт на покупку установки видалення азоту (УУА) вартістю близько $1,6 млн, виробленої в США компанією Sep-Pro Systems Inc., для відновлення виробництва на Русько-Комарівському родовищі (Закарпатська область).

 

8. В Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частині зони проведення антитерористичної операції) у січні-травні 2017 р. підприємствами транспорту перевезено 258 млн т вантажів, що на 6,7% більше, ніж за відповідний період 2016 р

9. За підсумками восьми місяців поточного 2016/17 сезону (вересень 2016 – квітень 2017) Україна експортувала 176,7 тис. тонн соняшнику, що вже більш ніж удвічі перевищує експорт за весь минулий сезон

10. Експорт м’яса та м’ясопродуктів за 5 місяців поточного року склав 154 тис. тонн («плюс» 50% до січня−травня 2016 року)

11. Укрпошта” запустила в тестовому режимі систему повного відстеження міжнародних відправлень