Суспільство

Травневі свята: огляд найцікавіших подій, які можна відвідати цими вихідними

Наближаються травневі вихідні. Багато хто вже пакує валізи в омріяний тур, а тим, хто не планує цього тижня виїжджати за межі області, або перетинати кордон – не варто засмучуватися. Цими вихідними на Закарпатті можна відвідати ряд цікавих подій.

Фестиваль сучасної духовної музики

Впродовж чотирьох фестивальних днів у різних мистецьких локаціях Ужгорода відбудуться концерти духовної музики, а також майстер-класи та лекції від учасників фестивалю.

Організовує фестиваль академічний камерний хор «Cantus» за сприяння департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації й управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міськради.

Кулінарне свято – «6-ий Чемпіонат Бограча»

10:00, 30 квітня, с. Косино Берегівського району, оздоровчо-рекреаційний комплекс «Термальні води «Косино».

Відвідувачів будуть частувати найсмачнішим бограчем, звареним у казані-рекордсмені Книги рекордів України, розважати змаганням п’яти команд-чемпіонів минулих років у приготуванні бограчу за старовинними угорськими рецептами, а також тішити різноманітними розвагами для дітей та дорослих.

Програма:

07:00 – старт Чемпіонату для учасників;

09:00 – початок роботи комплексу;

10:00 – початок Чемпіонату для відвідувачів;

12:00 – офіційне відкриття «6-го ЧЕМПІОНАТУ БОГРАЧА» та дегустація бограча членами журі;

14:00 – підведення підсумків дегустації та нагородження переможців;

Також, упродовж усього дня відбуватимуться аквааеробіка, цікаві конкурси та розваги.

Відкрита дегустація вин на фестивалі виноградарів-виноробів «Угочанська лоза»

1 травня, Виноградівський район, урочище Виннички, готельно-розважальний комплекс “Чорна гора”

Організатори ХІІІ-го відкритого фестивалю виноградарів-виноробів «Угочанська лоза» запрошують всіх бажаючих на відкриту дегустацію конкурсних вин.Під час заходу працюватиме професійна дегустаційна комісія у складі провідних експертів не лише із Закарпаття, а й з Угорщини та Франції.

Мета такої дегустації – максимальна відкритість і прозорість конкурсу кращих вин Угочанської лози-2018. За тонкощами роботи експертів спостерігатимуть представники ЗМІ, винороби і туристи.

Свято вина «Угочанська лоза»

6 травня, Виноградів.

Цього року організатори дійства вирішили проводити вже традиційні для фестивалю заходи. Так, визначено що туристичний маршрут “Винний тур Боржавською вузькоколійкою” відбудеться у суботу, 5 травня. Основне ж дійство відбуватиметься в неділю, 6 травня, у парку Перені.

З метою підвищення рівня проведення фестивалю організатори вирішили у 2018 році приділити особливу увагу проведенню конкурсу вин, переможців якого, як і минулого року, планують визначати в рамках відкритої дегустації із залученням професійних сомельє.

Міжнародний хіп-хоп фестиваль Ghetto Groove

4-5 травня, Ужгород, СК «Юність»

Нині це – єдиний фестиваль вуличного танцю в Західній Україні та один із найамбітніших проектів з просування хіп-хоп культури в Україні. Кращі танцювальні команди, професійні MC та ді-джеї, якісні звук і світло, багаторівнева сцена й досвідчені організатори (а це Студія сучасного танцю «Бліц»!) – усі складові за 3 роки існування вивели «Ghetto Groove» у сімку лідерів-фестивалів України за напрямом хіп-хоп.

 

Карпатський оглядач