Суспільство

ТОП-7 міфів про хвороби, в які ми досі віримо

Чимало стереотипів щодо лікування певних захворювань сформувалися в нас ще в дитинстві. Однак далеко не всі вони відповідають реальному стану речей.

Міф 1. Манту неможна мочити

Всі діти знають про це ще зі школи. Але насправді це робити можна. Вода не має жодного впливу на показники проби на туберкульоз. Однак якщо це місце заклеяти пластирем, плівкою, змазати чимось або потерти, то проба може збільшитися та почервоніти, що вплине на висновок лікарів щодо наявності небезпечної хвороби.

Міф 2. Читати лежачи на спині – шкідливо для очей

Найбільш небезпечним положенням для зору є читання лежачи на боці, адже тоді відстань від сторінки до лівого і правого ока буде різною.

Якщо читати, лежачи на спині, руки, шия та спина, звісно, втомлюються, однак нічого страшного з очима не станеться. Проте все ж найкраще читати сидячи.

Міф 3. Чорниця корисна для очей

Вчені не можуть знайти переконливих доказів даного твердження. Тим не менш, дослідження показують, що ягоди містять багато речовин, що укріплюють імунітет. Однак з листя чорниці неможна робити чай – воно є отруйним для організму людини.

Міф 4. При застуді неможна багато їсти

Якщо хворий зголоднів, не варто обмежувати його в їжі. Щоправда, дієту варто переглянути на користь тих страв, які укріплюють імунітет. Добре допомагає курячий бульйон.

Міф 5. Під час застуди варто якомога більше часу проводити в ліжку

Якщо хворий відчуває слабкість та хоче спати – треба надати йому можливість відпочити, адже тоді організм витрачатиме сили на боротьбу з вірусами та бактеріями, а не на фізичну активність. Однак якщо хвора дитина хоче гратися, не варто укладати її в ліжко, оскільки це ніяк не впливає на ризик виникнення ускладнень.

Міф 6. Малинове варення лікує застуду

Не зовсім так. Малина містить вітаміни групи А, В, С та речовини, що впливають на зниження температури, але їхня концентрація не є настільки великою, як у фармацевтичних препаратах. Саме тому її варто вживати в якості додатку до ліків, а не замість них.

Міф 7. Проти сказу роблять 40 уколів в живіт

Ні, і ніколи не робили. В 50-х роках вакцинація проводилася наступним чином: чотири уколи на добу протягом 30 днів основного курсу, а у 2017 році їхня кількість складає всього шість уколів. Раніше вакцинацію робили в живіт, а тепер в плече або стегно: на 3, 7, 14, 28 та 90-й день. До того ж протягом цього періоду лікарі забороняють вживати алкогольні напої.