Суспільство

ТОП-7 винаходів, які зробили українці (ФОТО)

Кажуть, що до геніальних винаходів людину спонукає лінь, адже в більшості своїй всі вони спрощують виконання тих чи інших дій. Наші співвітчизники також доклали чимало зусиль для спрощення життя.

1. Senstone – має вигляд невеличкого електронного кулона. Але його можна носити також на одязі або на руці, як браслет. Пристрій активується за допомогою одного кліку. Кулон по команді починає записувати голос і зберігає його у текстовому форматі. Розпізнає 12 мов та може відтворити текст з точністю до 97%. Відповідно до інформації на сайті, цільовою аудиторією є переважно ті, хто має високий ритм життя.

За словами винахідника Сергія Тимчука, продукти можна їсти навіть не знімаючи самої плівки. Вона не має жодного вираженого смаку, а якщо її й викидати, то за кілька тижнів від неї не лишиться й сліду. Аби зробити міцну та придатну до щоденного використання плівку, винахіднику знадобилося багато років та спроб.

3. Пристрій для аналізу крові без крові розробив кандидат медичних наук Анатолій Малихін. Аби винайти цю неймовірну “машину” – “Біопромінь”, – науковцю знадобилося 25 років. Він дає можливість значно скоротити час отримання результатів аналізу, адже “Біопромінь” видає результат миттєво.

До різних частин тіла людини прикріпляють п’ять датчиків, а в систему вносять дані про пацієнта: стать, вік, зріст, вагу, частоту дихання та пульсу. Протягом п’яти хвилин апарат “сканує” стан організму та визначає 131 показник крові. Аристрій досить точний, похибка складає не більше 2%. Вартість одного такого пристрою сягає 20 тисяч доларів. За кордоном прилад має не аби який успіх в Об’єднаних Арабських Еміратах, Китаї, Чехії та навіть Білорусі.

4. Рукавички Enable talk дозволяють перетворювати жест на слова та текст. Його розробниками є четверо українських студентів, які навчалися у Сполучених Штатах Америки: Антон Пастерников, Максим Осика, Антон Степанов та Валерій Ясаков. В кожній з рукавиць є 15 сенсорних датчиків. Взаємодіючи з долонями та пальцями людини, вони передають інформацію про положення рук на смартфон. Там спеціальний додаток обробляє інформацію та трансформує її у слова та речення.

Такий пристрій є чудовим рішенням для людей, які можуть спілкуватися лише мовою жестів. Так їх зможуть розуміти всі оточуючи. Пара таких рукавичок коштує 75 доларів, це близько 2 000 гривень.

5. Розумні жалюзі – SolarGaps здатні переробляти сонячну енергію в електричну. Жалюзі автоматично змінюють кут ламелей протягом світлого часу доби так, щоб зібрати максимальну кількість енергії. Управляти SolarGaps можна зі смартфона. Здобуту ж енергію направляють у домашню чи офісну електромережу. Можна також налаштувати жалюзі так, щоб вони підживлювали один конкретний побутовий пристрій.

Винахідником такого ґаджету є українець Євген Ерік. Ідея прийшла до нього два роки тому, в 2015-му, і була доволі амбітною: врятувати планету. За словами Євгена, половина людства живе у багатоповерхівках великих міст, де по “зелену” електроенергію не можна й мріяти. Такі жалюзі на одному вікні в квартирі можуть виробити за місяць 100 кіловат енергії з квадратного метра своєї поверхні. Жалюзі обійдуться разом зі встановленням 300 доларів або близько 8 000 гривень.

6. Електронні книжки – PocketBook. Головний офіс компанії розташований у Швейцарії, але заснували її в 2007-му в Україні. Засновником PocketBook є Олег Науменко. З 2001 року він працював директором з маркетингу в поліграфічній компанії. Відкрити напрямок електронних книг вирішив, бо продажі друкарського обладнання знижувалися і треба було діяти. Перша модель PocketBook 301, що побачила світ у вересні 2008-го, використовувала технічну базу “читалки” тайванської компанії Netronix. Зовні вона також нагадувала східний прототип. Інвестував у компанію також українець – киянин Іван Попов.

Спершу електронна книга не досить добре продавалась в українських магазинах. Майже 80% товару продавали через інтернет. За місяць вдалося продати 3000 ґаджетів. Після цього посипались охочі дистриб’ютори з Казахстану, Молдови, Білорусі та Росії. А у 2011 компанія вийшла на західний ринок. Нині PocketBook – четвертий у світі виробник електронних книг преміум-класу на основі технології “електронного чорнила”. “Читалки” продаються у 40 країнах світу. Протягом останніх 7 років компанія випустила понад 30 моделей електронних книг та планшетів. PocketBook має понад 10 міжнародних нагород та премій.

7. Рідкий скальпель створений руками науковця Віктора Бочарова. Він науковий керівник цього проекту в столичному Національному авіаційному університеті та Аерокосмічному інституті. Рідкий струменевий скальпель, не пошкоджуючи судинну систему, дозволяє проводити операції на внутрішніх органах людей.

Скальпель працює під високим тиском та видаляє нем’язові тканини. Крововтрати при цьому мінімальні. Апарат складається з двох скальпелів. Один є більшим у діаметрі, а інший меншим, для того, аби працювати з різними видами тканин.

Апарат важить майже 70 кілограмів. Для роботи йому не потрібна електроенергія, тож його легко транспортувати. Зовнішній вигляд приладу нагадує бормашину, а під час роботи з нього під значним напором витікає тонкий струмінь води. Власне, саме він роз’єднує тканини та капіляри, не пошкоджуючи великі судини. Скальпель придатний до багаторазового використання. Його застосовують у вкрай складних випадках, коли неможливо використовувати зайві інструменти.

Український інтерес

Залишити коментар