Важливе

ТОП-5 питань про інтернатуру для студентів-медиків

Ті, хто навчаються на останньому курсі медичного університету, заклопотані не лише сесією. Після складання всіх іспитів потрібно проходити інтернатуру. До  яких змін слід готуватися?

Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук прокоментувала ситуацію щодо перспектив проходження інтернатури студентами, які навчаються за кошти держави.

1. Чи будуть вільні у виборі місця роботи випускники медичних ЗВО, які вчилися на бюджетній формі навчання?

Так. З 2017 року ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи та проходження інтернатури.

Університети також мають сприяти працевлаштуванню своїх випускників. У 2019 році студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть обирати: або скористатись можливістю розподілу від університету, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

2. Чи буде розподіл випускників у 2019 році?

Так, для тих, хто бажає. Розподіл випускників проводиться не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти.

3. З чого почати, якщо ви вирішили знайти місце роботи самостійно?

Повідомити свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою. Обрати місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього потрібно звернутися до:

  • обласних департаментів чи управлінь охорони здоров’я
  • керівників закладів охорони здоров’я

4. Чи обов’язково відпрацьовувати 3 роки у лікарні після проходження бюджетної інтернатури?

Так, для тих студентів, які підписали відповідну угоду. В іншому випадку студент зобов’язаний відшкодовувати державі вартість навчання.

5. Чи має право випускник після бюджетного навчання проходити інтернатуру на контрактній основі?

Так, за умови зарахування на посаду лікаря-інтерна до обраного закладу охорони здоров’я.