Суспільство

ТОП-10 правил цитування від Умберто Еко

Для студентів 4-го курсу другий семестр має особливе значення – потрібно готуватися до державних іспитів, проходити практику та дописувати дипломну роботу.

Останнє дається не так вже й легко – вимоги до оформлення диктують свої правила, особливо щодо списку літератури та цитат.

Умберто Еко – італійський вчений, який написав понад два десятки наукових праць із семіотики, лінгвістики, теорії літератури, теорії культури, естетики та моралі, у навчально-методичному посібнику “Come si fa una tesi di laurea. Le materie umanistiche” (2001) (Як написати дипломну роботу: гуманітарні науки) надає поради написання наукових робіт. В першу чергу, мова йде про правила цитування.

  1. Уривки, призначені для інтерпретації, повинні бути не занадто короткі та не дуже довгі.
  2. Уривки з критичної літератури цитуються тільки тоді, коли вони авторитетно підтверджують або доповнюють висловлену вами думку.
  3. Передбачається, що ви солідарні з тим, що цитуєте, за винятком випадків, коли перед цитатою або після неї поміщено ваше полемічне застереження.
  4. При будь-якому цитуванні має бути зрозуміло, хто автор фрази і на яке друковане або рукописне джерело посилаєтесь у тексті.
  5. Цитати, як правило, варто брати з академічних книг, або ж найбільш шанованих у певному середовищі, але не з кишенькових видань.
  6. Якщо досліджуєте іноземний текст, цитати з першоджерела робіть мовою оригіналу.
  7. Відсилання до автора і твору повинно бути чітким і зрозумілим.
  8. Якщо цитата не перевищує обсяг двох або трьох рядків, її можна вставити прямо всередину в абзац, виділивши лапками.
  9. Цитати повинні бути абсолютно точні. По-перше, слова слід наводити в тій же формі, як зазначено в джерелі. По-друге, не можна викидати шматочки тексту, ніяк цього не позначивши. По-третє, не спотворюйте текст своїм втручанням.
  10. Цитата – майже покази свідків.

APhD