Суспільство

ТОП-10 особливостей фінської освіти, які варто перейняти

Ми багато чуємо про те, що закордонна освіта має чимало переваг перед вітчизняною. Настав час розглянути в деталях, що особливого приховує в собі освітня система деяких країн.

Візьмемо, наприклад, фінську систему освіти. Фахівці виділили ТОП-10 особливостей, які нам було б варто перейняти, а саме:

  1. В Фінляндії немає елітних та звичайних шкіл. Всі мають однакове обладнання, можливості та фінансування. Майже всі школи знаходяться в дерВ фінських школахжавній власності.
  2. В молодших класах діти практично не отримують домашніх завдань, не складають іспити та не отримують оцінки.
  3. В фінських школах багато пишуть: різноманітні есе покликані навчити дитину мати власну думку щодо кожного питання та викладати її літературною мовою.
  4. Поглиблене вивчення окремих предметів, що шкодить вивченню інших, не вітається. Фіни не вважають математику важливішою за мистецтво.
  5. Порівняння учнів один з одним заборонено. Дітей не поділяють на геніїв та неучів. “Особливі” діти навчаються в одному класі зі здоровими.
  6. Фіни кажуть: “Або ми готуємо до життя, або – до іспитів. Ми обираємо перше”. Тому фінські школярі складають один єдиний іспит у віці 16 років.
  7. Вважається, що школа має навчити дитину головному – самостійності. Тому тут вчать роздумовувати та самостійно здобувати знання. Важливі не завчені формули, а вміння користуватися довідником, Інтернетом, калькулятором.
  8. Вчителі проводять в класі лише 4 години на день. 2 години на тиждень відведено для їх професійного розвитку.
  9. Бути вчителем у Фінляндії – престижно. Саме на цю спеціальність найбільший конкурс до фінських вишів.
  10. Освіта безкоштовна. Крім навчання, сюди входять обіди, екскурсії, шкільне таксі, підричники, канцтовари, калькулятори та навіть ноутбуки. Заборонено збирати гроші з батьків.

Lifter