Важливе

ТОП головних небезпек для людства в 2017 році

Світовий економічний форум представив звіт щодо глобальних ризиків для економіки всіх країн. 

Ці тренди негативно впливатимуть на сітову економіку протягом найближчих 10-и років.

  1. Екстремальна погода

Так, найбільшою проблемою є зовсім не тероризм. Наслідки погодних негараздів за останні роки відчули на собі жителі всіх континентів. Цього року, за прогнозами експертів, ситуація повториться знову.

За даними Світової метеорологічної організації, 2017 рік стане найтеплішим за всю історію спостережень за кліматом. Спека сприяє підвищенню рівня води в океані за рахунок розтоплення льодовиків в Арктиці, що викликає відсутність дощів та урагани.

2. Неконтрольована міграція

За останні кілька років Європа стикнулася з міграційною кризою, масштаби якої не поступаються переселенню народів під час Другої світової війни. На даний момент близько 1-1,8 мільйонів чоловік перетнули кордони розвинутих країн, і серед біженців служби безпеки регулярно знаходять злочинців та терористів.

Ризик полягає в тому, що уряди всього світу так і не виробили єдину політику по відношенню до мігрантів. Такі країни, як Німеччина, приймають їх, а Угорщина, навпаки, закрила кордони.

3. Природні катастрофи

У 2016 році паводки, пожежі та урагани завдали збитків глобальній економіці на суму в понад 175 мільйонів доларів. Найбільшим катаклізмом став землетрус на острові Кюсю в Японії, який вбив понад 40 людей та завдав збитків в розмірі майже 30 мільярдів.

Вже в першому кварталі 2017 року, 28 березня, Австралія зазнала серйозних збитків від циклону “Деббі”, швидкість якого сягала 270 кілометрів на годину. В результаті близько 63-х тисяч жителів залишилися без електрики. В Південній Америці від паводків потерпають жителі Перу. Вже загинули 72 особи.

Вчені вважають, що протягом наступних 100-а років європейські міста стрімко йтимуть під воду через хвилі, що до 2100 року стануть на 30% потужнішими.

4. Тероризм

Весь 2016 рік пройшов під страхом атак з боку терористів, що відбувалися практично в усіх країнах. Так, теракт в Парижі забрав життя 130 осіб, в Ніцці – 86. Для того, щоб привлікти наляканих туристів, готелі знизили вартість своїх послуг на 35%. В аеропорту та метро Бельгії ісламістські терористи вбили 35 чоловік, в центрі Берліну – 15. Смертельно небезпечні акції влаштовувалися в Туреччині – країні, де найбільший прибуток можна отримати саме від туристичної галузі.

Більш суворі заходи безпеки та невпевненість змушують інвесторів відкликати свої інвестиції, що має негативний відбиток на економічному зростанні.

5. Руйнівні технології

До 2017 року у Швеції, Бельгії та Франції громадяни оплатили 93: покупок за допомогою банківських карток.А в японських магазинах все рідше можна зустріти продавців.

Розвиток технологій покликаний допомагати людству, однак це лише зменшує кількість робочих місць. Однак це не є найбільшою проблемою. Оскільки ще існує ризик кібератак, в результаті яких злочинці можуть отримати таємну корпоративну інформацію та особисті дані клієнтів.

Минулого року китайські вчені змогли отримати портрети курців, що кидали недопалки прямо на асфальт. Їх вдалося зробити за допомогою аналізу ДНК, взятого з фільтру. Такі технології може використовувати тоталітарний режим для відстежування громадян.

6. Кібератаки

У 2016 році американська розвідка зареєструвала незаконне втручання в перебіг виборів президента Америки. Британські служби по запобіганню інтернет-злочинності відзначають, що кількість хакерських атак за останні кілька років збільшилася. Німеччина, де вже у вересні цього року відбудуться парламентські вибори, заявила, що служби безпеки мають зробити все необхідне для того, щоб уникнути кібератак, зокрема з боку найголовнішого супротивника – Росії.

До речі. щодо самої Росії. В минулому році з рахунків Банку Росії зловмисникам вдалося зняти 31 мільйон доларів.

7. Зміна клімату

Незвичайна погода та природні катаклізми трапляються все частіше саме через зміну клімату, яка викликана діяльністю людини. Викиди вуглекислого газу в атмосферу призводять до танення льодовиків, через що температура на Землі збільшується, течії міняють свій напрямок, а рівень води щороку зростає на 10 см.

Business Views