Економіка Суспільство

Сучасний бізнес на стадії перезавантаження. Чого очікувати?

Протягом наступних трьох років міжнародний бізнес зміниться сильніше, ніж за останні 50 років.

Про це йдеться в дослідженні міжнародної компанії KPMG International. “Зараз або ніколи” – стверджують понад 1 300 керівників про кардинальну трансформації своїх компаній та  індустрій. На що ж нам сподіватися і чого побоюватися?

 

Грані між індустріями стираються, а компанії все більше починають співпрацювати

Представники бізнесу зрозуміли, що взаємодія – це ефективний спосіб домогтися поставлених цілей швидко і якісно. Новий тренд серед компаній на наступні 3-5 років – “економіка взаємодопомоги” або спільне використання компаніями певних товарів і послуг.
 
Компанії все частіше створюють спільні підприємства і об’єднання з стартапами і державними інститутами. Конкуренти можуть перетворитися в постачальників, а клієнти – стати частиною інноваційного процесу. Співпрацюючи з провідними науковцями, експертами в сфері технологій і неурядовими організаціями, можна набагато швидше надавати різні товари і послуги. Це зробить ваш бізнес ще ефективніше.

При цьому найбільше бізнес турбує впливу глобальної економіки на компанії

Сьогодні керівники компаній найбільше переживають про лояльність своїх клієнтів, вплив глобальної економіки на компанію і нестачі вільного часу, щоб стратегічно обдумати дію деструктивних і інноваційних сил в процесі розвитку компанії.

Top CEO concerns

69% топ-менеджерів міжнародних компаній стикаються з новими викликами

Більшість розглядають зміни, пов’язані з новими технологіями та інноваціями, як можливість заволодіти більшою часткою ринку. В активну фазу вступає четверта індустріальна революція: інтеграція комп’ютерних технологій і штучного інтелекту.
 
Navigating the next industrial revolutionn
“Діджитал-дарвінізм непривітний до тих, хто вичікує” – говорить директор міжнародної інноваційної компанії Software AG. Щоб бути поза конкуренцією, компанії потрібно завжди бути відкритою до нововведень. Наприклад, фундаментальні зміни в біотехнологіях і генної інженерії можуть найближчим часом істотно змінити аграрний бізнес.
 
Щоб залишатися конкурентоспроможними, компанії постійно змінюються. Сьогодні світ трансформується занадто швидко, щоб бізнес міг бути впевнений у своїй стійкої позиції завтра. Щоб хоч якось підсилити цю впевненість, компанії починають багато інвестувати в свою трансформацію – використання технологій для оптимізації бізнес-процесів.
 
У дослідженні є і кілька кейсів великих компаній. Нещодавно Vodafone вклала 19 мільярдів фунтів в свою програму трансформації. Це дозволило їй в результаті показати суттєві показники органічного зростання на всіх ринках. Консервативна виробнича компанія з Іспанії Gonvarri Steel Services, яка на ринку вже понад 60 років, змінила свій курс розвитку на 180%. Компанія збирається застосовувати інноваційні рішення в процесі обробки стали, а також удосконалювати продукти і послуги, які вона надає своїм клієнтам. Причина – бажання відповідати вимогам сучасної економіки.

Бізнес повинен виявляти, розуміти і відразу ж задовольняти потреби клієнта

Сьогодні споживачі цінують не тільки якість і своєчасність товарів і послуг. Вони хочуть отримувати по-справжньому інноваційні продукти, створені спеціально для них. Інакше компанії ризикують втратити їх лояльність. Бізнес може зрозуміти справжні потреби своїх клієнтів за допомогою відкритої інформації в соцмережах та інших публічних джерелах.
 
Більшість топ-менеджерів вважає, що вони поки не повністю виправдовують очікування своїх клієнтів. Також їм варто навчитися використовувати цифрові технології, щоб підтримувати постійний контакт зі своїм споживачем. Виконавчий директор компанії MetLife впевнений, що клієнтоорієнтованість – це коли ви багато роздумуєте про бажання та потреби вашого клієнта, навіть якщо вони не відразу очевидні.
 
Тому серед ключових пріоритетів розвитку на найближче майбутнє у компаній залишається стимулювання інновацій, більш глибоке фокусування на потребах клієнта і впровадження революційних технологій.
 Top 5 strategic priorities over the next 3 years

Керівники компаній бачать головну загрозу майбутнього в кібер-атаках

У кожній компанії має бути людина, що займається питаннями інформаційної безпеки. І це не обов’язково топ-менеджер. Всі важливі рішення керівник повинен приймати з відома служби інформаційної безпеки.
 
risks

Ці тренди не оминуть і Україну. Виникає питання: як український бізнес, який не встиг за глобальними змінами, на них відреагує?

http://businessviews.com.ua