Суспільство

Суспільне мовлення в Україні: що змінилося?

Прогрес у створенні незалежного Суспільного мовлення в Україні відзначають представники Єврокомісії.

Про це заявив керівник групи підтримки України у Єврокомісії Пітер Вагнер, – повідомляє кореспондент Укрінформу в Брюсселі.

“В Україні є багато ЗМІ, але не всі вони по справжньому незалежні. Тому хочу відзначити прогрес у створенні Суспільного мовлення. У цій сфері зроблено багато”, – наголосив представник Єврокомісії.

Він зауважив, що як колишній журналіст добре розуміє важливість прозорості у діяльності ЗМІ. За попередні 3 роки в Україні відбулося чимало змін, але перетворення ще мають тривати. Він також зазначив, що Україна може покладатися на своїх партнерів у Євросоюзі.

Понад три роки тому, 17 квітня 2014 р., Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”. Відтоді триває процес переходу від державного до суспільного мовлення.

19 березня 2015 р. Верховна Рада ухвалила проект Закону №1357 “Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України”. Цей документ забезпечив законодавчу базу для створення державного публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (НСТУ).

Під час урочистої презентації Суспільного мовлення в Києві, яка відбулася 7 квітня 2015 року, в Мистецькому Арсеналі Президент України Петро Порошенко в прямому ефірі підписав цей закон.