Суспільство

Сума коштів на соціальний захист чорнобильців на Закарпатті з кожним роком збільшується

14 грудня в Україні відзначається вшанування ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У Закарпатській області проживає близько 4 тисячі громадян, що мають статус постраждалих. З них половина були учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

«Ми намагалися спільними зусиллями покращити добробут і матеріальне становище, а також соціальний захист у тому ж числі лікування осіб, які постраждали від цієї катастрофи. Спрямовували кошти як із державного, так із обласного та місцевих бюджетів краю, – зазначає на брифінгу директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка.

Основні пільги і компенсації постраждалим громадянам фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, на забезпечення яких виділено 6,3 млн гривень.

Також за гроші з обласного бюджету протягом поточного року передбачено 1 млн. 200 тис гривень для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян.

Позитивні зміни сталися у пенсійному забезпеченні для осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб – з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

З 2011 до 2013-го року житлом забезпечено 9 сімей із числа чорнобильців, але вже 4 роки підряд не виділялися кошти на помешкання. Зараз на обліку стоїть черга на житло з 176 сімей, із яких – 31 позачергових. Сюди належать сім’ї, де є люди з інвалідністю, а також ті, що втратили годувальника.

Сума коштів, що виділяється на соціальний захист цієї категорії громадян, збільшується з кожним роком.  На 2018-ий рік планують видати на 1 млн грн більше, ніж у 2017-му.

Карпатський оглядач

Залишити коментар