Ексклюзив

Студентське життя очима наших читачів

Днями світ відзначав Міжнародний день студента. Багато хто каже, що роки навчання в коледжі/університеті є найкращими в житті. З цією тезою можна погодитися і не погодитися одночасно.

Початок дорослого життя означає набуття свободи від батьківського контролю (хоча нерідко він все одно залишається), нічні посиденьки з друзями та багато інших радощів, про які в шкільні роки більшість з нас лише мріє. Однак це і відповідальність: сесію здавати треба, інакше можна “вилетіти”. А для тих, хто навчається на держзамовленні, важливо ще й зберегти стипендію.

Ми вирішили спитати думку колишніх та теперішніх студентів про те, чим ознаменувалися для них роки навчання в університетах/коледжах.

“Це той час у житті людини, коли відбуваються найяскравіші відкриття, формування особистості і все це допомагає рухатися і йти тільки вперед, досягати поставлених цілей! Це найкраща частина життя!)” – натхненно розповідає студент торговельно-економічного коледжу Роман.

Ці радощі та оптимізм гармонійно доповнює можливість визначення свого місця в житті, адже вибір майбутньої професії – це важлива частина життєвого шляху:

“Це період, коли ти можеш зрозуміти, ким ти хочеш бути або ким ти категорично бути не хочеш. Період спроб, експериментів, пошуків, знайомств і вибору”, – ділиться з нами Оксана, викладачка.

Ті ж, хто приїхав з іншого міста чи з віддаленого села, мають змогу “вкусити” самостійності по повній програмі. Адже тут доводиться вчитися самостійно вирішувати всі питання. І в першу чергу – побутові.

“Студентське життя – це випробування відповідальністю. Це період, коли ти вчишся жити окремо від батьків) і це має дві сторони: позбавлена контролю відпочиваєш і робиш, що хочеш, а з іншої сторони – вчишся сама себе контролювати, планувати бюджет) Студентське життя – це вічні запари, це знайомства, це період коли “виспатися” стає мрією”, – посміхається Тетяна, студентка

“Студентське життя – це: пари і запари, семінари і модулі, іспити і заліки, а ще – приколи, дзвінкий сміх, вірні друзі поруч, кіно, прогулянки, гарячий чай і, звичайно, свобода, відповідальність, мрії і розчарування, молодечий ентузіазм і невтомний пошук себе. Це час, коли ти береш від життя все, аби в майбутньому насолоджуватися ним ще більше. Ці роки такі неповторні, такі унікальні і фантастичні, що їх хочеться зберегти назавжди не тільки у тисячах селфі, але й у спогадах душевних”, – на одному диханні доповнює її слова Галина.

Це дає змогу випробувати всі можливі емоційні стани людини. Що ж, варіант непоганий, особливо для тих, хто в подальшому працюватиме з людьми.

“Студентське життя для мене стало життям у всіх його можливих проявах: від цілковитого відчаю до глобального щастя!” – розповідає Вікторія, журналіст.

Але і такі студенти, хто розглядає період навчання в коледжі чи університеті як можливість не робити щось інше:

“Це можливість робити те що подобається, навчатися, і нормальна така причина не працювати :)” – поділилася з нами “одвічна” студентка Тетяна.

Загалом, кожен обирає свій шлях. Адже недарма кажуть “Від сесії до сесії живуть студенти весело, а сесія буває лише двічі на рік”.

Тому ще раз вітаємо всіх студентів з важливим для них святом та бажаємо легкої сесії, яка вже зовсім скоро.

Карпатський Оглядач