Транскордонне співробітництво

Студентка одного з польських ВНЗ завітала до Ужгорода, щоб провести етнологічне дослідження

Студентське життя – це не лише гучні вечірки до глибокої ночі та безтурботне життя. Для багатьох це наполеглива праця, проведення різноманітних досліджень, які не обмежуються власним університетом чи містом. Практика поїздок за кордон стає все більш поширеною.

Так, нещодавно до Ужгорода завітала студентка одного з польських університетів, що знаходиться в місті Варшава. Там вона вивчає етнологію та антропологію. Сюди вона приїхала з метою проведення дослідження, в рамках якого проводила інтерв’ю з місцевими жителями на тему неформальної економіки. За тиждень свого перебування в Ужгороді Кароліна (а саме так звати молоду польську дослідницю, – прим. авт.), провела інтерв’ю з десятьма респондентами: студентами та молодими спеціалістами.

Журналістам “Карпатський Оглядач” вдалося зустрітися з Кароліною та поспілкуватися про специфіку навчання в Польщі, а також про ті враження. які вона встигла отримати під час перебування в нашому місті.

Специфіка вивчення даних дисциплін базується на суспільстві: люди є в центрі уваги, тому важливо вивчати суспільні проблеми. взаємини між людьми. Це спонукає самих студентів проводити власні дослідження, що дає змогу збагатити свої знання, отримати інформацію про сучасні тенденції в суспільстві.

Вже на молодших курсах багато студентів замислюються над питанням пошуку роботи. Зазвичай перше робоче місце – це кав’ярня, готель чи щось інше, що можна віднести до сфери обслуговування. Проте є й такі, хто просто вчиться і лише думає над тим, в якій сфері шукати роботу.

“Я якраз відношуся до таких студентів. Однак ще не маю конкретного уявлення, чим би я хотіла займатися. Мені просто подобається вчитися, але конкретних думок про подальшу сферу професійної діяльності я поки що не маю”, – зазначає Кароліна.

Дівчина зізналася, що коли вона закінчувала школу, їй важко було визначитися з майбутньою професію. Вона підійшла до одного з своїх вчителів, який запропонував їй обрати саме цю спеціальність. І їй справді сподобалося вивчати етнологію та антропологію, адже це, крім іншого, дає можливість проводити власні дослідження, знайомитися з новими людьми і подорожувати.

Крім того, її університет часто обирають іноземні студенти, які приїздять до Польщі з метою отримання вищої освіти.

“В нас навчається багато іноземних студентів, в тому числі із України. Я особисто знайома з двома студентками, які прибули до Польщі на навчання”, – додає Кароліна.

Дівчина зізнається. що Ужгород чимось нагадує їй Вільнюс. Тут чудово поєднуються старовинні та сучасні будівлі, що не є настільки вираженим в тих польських містах, де вона вже встигла побувати. Приємно вразила і привітність ужгородців: всі, з ким зустрічалася Кароліна під час свого тижневого перебування, були надзвичайно щирими, відкритими до неї та готовими допомогти в разі необхідності.

Залишити коментар