Культура

Студентка відділення журналістики презентувала книгу «Гумор і сатира»

Першого лютого, у читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги “Гумор і сатира” Мирослави Гараздій. Це друге видання (перше із серії “Наукові дослідження преси”), започатковане при редакції газети “Погляд”.

У науково-популярній розвідці проаналізовано гумор і сатиру як головні вияви комічного на різних рівнях мови, а також у зв’язку із жанровою специфікою україномовних закарпатських часописів “Свобода” та “Пчілка” 1920-1930 років. Модерував презентацію Володимир Тарасюк – доцент кафедри журналістики. Для дівчини презентація цієї книги не є першою. Мирослава три роки тому видала збірку студентської публіцистики «За ниткою Аріадни».

Мирослава Гараздій – талановита журналістка та старанна студентка. Нещодавно дівчина захистила магістерську роботу на 100 балів із 100. За 20 років на відділенні журналістики філологічного факультету УжНУ державна екзаменаційна комісія дала таку високу оцінку тільки 2 роботам. Серед них і праця Мирослави, що стала основою написання книги «Гумор і сатира як квінтесенція комічного в закарпатських часописах 1920 – 1930-их років».

“Над роботою Мирослава працювала не один день. Для написання книги довелося докласти багато зусиль: дівчина зібрала понад 1000 фрагментів тексту – приклади, які найкраще ілюстрували зміст роботи. «У Мирослави велика терплячість і тяга до досліджень. Вона ще з першого курсу виявляла бажання до творчих робіт з історії української журналістики. Вивчала видання 20 – 30 років. Рівень грамотності студентки високий. Мирослава сама зверстала книгу та вичитала її. Дівчина має великий досвід у роботі коректором”, – зазначив  доцент кафедри журналістики УжНУ Володимир Тарасюк.

Передмову до книги написав Володимир Тарасюк, дизайн розробляла доцент кафедри журналістики, кандидат мистецтвознавства, Леся Поліха.

«Якщо є вислів «ідеальний студент» – то це про Мирославу. Я тішуся, що була академ наставником дуже талановитої групи. Можливо, сміливо заявляю, але мої студенти ще не раз потішать такими гарними презентаціями», – наголошує доцент кафедри журналістики, кандидат мистецтвознавства, Леся Поліха.

Книжка складається з трьох розділів: «Гумор: «Свободо-пчілкова» манера доброзичливої критики», «Сатира: на перетині меридіан іронії та сарказму», «Фейлетон, памфлет і не тільки». У ній також подаються фотододатки. Зі збіркою вже встигли познайомитися в Кам’янець-Подільському, Житомирі та Чернівцях.

Карпатський оглядач