Суспільство Транскордонне співробітництво

Студенти УжНУ представили своє бачення реалізації Цілей Сталого Розвитку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Незважаючи на те, що розвиток людства відбувається стрімкими кроками, потреба в постановці цілей та розробці механізмів їх реалізації залишається актуальною. В цьому процесі важлива як думка експертів, так і молоді.

Саме з представлення кращих есе, поданих на конкурс студентами Ужгородського національного університету, розпочалася конференція “Сталий розвиток Закарпаття: від стратегії до конкретних дій”. Її учасниками стали керівники області, директори ключових департаментів ОДА, обласної ради, голови/заступники голів районних рад та адміністрацій, міські та сільські голови, голови ОТГ/заступники голів ОТГ, координатори районних та міських ресурсних центрів, представники громадських об’єднань, представники бізнесу, викладачі та студенти Ужгородського національного університету, ЗМІ.

В номінації “Послідовність та логіка аргументації висловлення своєї точки зору” переможицею стала студентка спеціальності “Міжнародні економічні відносини” Повханич-Рибак Ангеліна.

В номінації “Практичність висновків та пропозицій” – студентка факультету суспільних наук Сташина-Неймет Марина.

В номінації “Щирість та усвідомлення особистої відповідальності перед суспільством” – студентка хімічного факультету Глюдзик Емілія.

В номінації “Неординарність погляду автора і креативність” – студентка факультету історії та міжнародних відносин Калайда Марія.

В номінації “Актуальність викладених думок та цілеспрямованість ідей” – студентка медичного факультету Треліс Марія.

Після урочистої частини учасники перейшли до обговорення важливих складових сталого розвитку. Серед тем, що піднімалися в ході конференції, були наступні:

 1. Розвиток людського та соціального капіталу:
  – підготовка фахівців у сфері економіки відповідно до потреб
  регіону на прикладі економічного факультету ДВНЗ
  “Ужгородський національний університет”.
 2. Розвиток транскордонної і міжрегіональної співпраці.
 3. Формування конкурентноспроможності та інноваційності.
 4. Інтегрований розвиток сільських і міських територій.
 5. Принцип сталого розвитку у використанні природних ресурсів.

В ході виступів учасники акцентували увагу на економічному потенціалі нашого краю, який криється не лише в туризмі. Значна частина в економіці Закарпаття належить промисловості та виробництву сільськогосподарської продукції. Вигідне географічне положення сприяє налагодженню співпраці з сусідніми державами, що знаходить своє відображення в різних сферах діяльності. Впровадження інновацій також належить до пріоритетних сфер, на чому акцентували увагу багато доповідачів. Розвиток альтернативних джерел енергії, нові інструменти взаємодії влади та громади, в т.ч. і в ОТГ, нові підходи в освіті та роботі з молоддю – це далеко не повний перелік тем, які піднімалися сьогодні.

Світлина від Ані Мелеганич.

Світлина від Ані Мелеганич.

Світлина від Ані Мелеганич.

Світлина від Ані Мелеганич.

Довідка: “Цілі сталого розвитку” (ЦСР, відомі також як Глобальні цілі) — ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку. Вони замінили Цілі розвитку тисячоліття, термін яких закінчився наприкінці 2015 року. ЦСР ухвалені на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань.

Офіційний документ (Резолюція) Генеральної Асамблеї ООН зветься “Перетворення нашого світу: Порядок денний в області сталого розвитку на період до 2030 року”, прийнятий 25 вересня 2015 року та оголошує новий план дій, орієнтований на виведення світу на траєкторію сталого та життєстійкого розвитку.

Координаторкою Закарпатського обласного ресурсного центру громад є Любов Павлович, а Центру зі сталого розвитку – Ганна Мелеганич

Карпатський Оглядач