Суспільство

Студенти торговельно-економічного коледжу зустрілися з успішними людьми з інвалідністю (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні в світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю. З цієї нагоди активісти Закарпатського обласного товариства інвалідів зустрілися зі студентами Ужгородського торговельно-економічного коледжу.

На початку зустрічі Марина СТАШИНА-НЕЙМЕТ, яка свого часу працювала викладачкою в цьому навчальному закладі, розповіла про те, чому цьому дню приділяють значну увагу в багатьох країнах світу. Мова йшла і про стан справ в Україні.

“Ще в 1991 році був прийнятий Закон “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”. За 27 років відбулися зміни в ставленні до осіб з інвалідністю, а також ми маємо певні зрушення в організації доступності для маломобілних груп населення”, – зазначила пані Марина.

Разом з тим, вона наголосила на тому, що забезпечення прав осіб з інвалідністю, як і решти членів суспільства – це завдання, яке стоїть перед кожним із нас. Адже звернути увагу на неправильно облаштований пандус, відсутність світлофора на перехресті з пожвавленим рухом транспорту, допомогти зайти в громадський транспорт – лише невеликий перелік дій, завдяки яким можна змінити життя багатьох людей.

Також студенти почули імена відомих в нашому місті людей, які попри важкий діагноз, досягли значних успіхів в різних сферах: фехтувальниця на візку Надія ДЬОЛОГ, юрист і чинний голова Закарпатського обласного товариства інвалідів Денис СУХОТІН (чоловік має ДЦП), незрячий аспірант кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ Олександр НЕЙМЕТ та багато інших.

Як бачимо, наявність інвалідності не є перешкодою для повноцінного життя, хоча і неможна казати, що в нас все ідеально. Однак прагнення до самореалізації, підтримка близьких та друзів сприяють цьому. Таку думку підтримує і другий гість в стінах УТЕК Олександр КВАК. Чудовий філолог, талановитий поет та затятий мандрівник завжди усміхнений та сповнений енергії. Він народився в невеликому селі на Виноградівщині, вищу освіту здобув в Хусті (Університет “Україна”) і вже кілька років живе в Ужгороді.

“Мені дуже допомогла мама, яка доклала чимало зусиль для того, щоб я міг бути максимально самостійним. Моє народження справді стало дивом, адже в перші хвилини життя я навіть не дихав. А ось тепер тут,перед вами”, – ділиться Олександр.

На завершення Сашко залишив студентам дві збірки віршів. А ще він розкрив нам маленьку таємницю – вже кілька місяців Олександр працює над написанням роману. Але про що він, ми не скажемо, т.я. це – таємниця (поки що)!

І наостанок! Така зустріч стала можлива завдяки ініціативі голови студентської ради Романа КАНЮКА.

Карпатський Оглядач