Суспільство

Студентам УжНУ розповіли про можливості стажування у Верховній Раді України (ФОТО)

Чимало випускників шкіл одразу після отримання атестату подають документи до вищих навчальних закладів. Студентське життя майже завжди цікаве та захопливе, але час минає швидко, а отже, постає питання пошуку роботи. 

Однак часто трапляється так, що роботодавці вимагають досвід роботи, який має далеко не кожен молодий спеціаліст. Саме тому практика стажувань набуває все більшого та більшого розповсюдження. І пройти його можна навіть у Верховній Раді України! Так-так, вже 22 роки двері “кузні законодавства” відчинені для молоді і ними скористалися майже 1700 осіб з всієї країни.

Вчора студенти юридичного факультету Ужгородського національного університету мали змогу дізнатися про можливість проходження стажування в стінах українського парламенту, яку для них представили члени Асоціації випускників Програми стажування у ВРУ та ЦОВВ – ГО”Ліга інтернів”

Протягом стажування інтерни набувають досвід роботи в секретаріатах відповідних комітетів, проходять навчання, що допомагає краще розібратися в процесі законотворення та поглибити свої знання в сфері державного управління, розвивають лідерські якості та цікаво проводять вільний час.

Перший з цих компонентів – робота – відбувається в секретаріаті одного з комітетів, які майбутній інтерн зазначив під час заповнення аплікаційної форми. Ви можете бути залучені в організації засідань комітету, круглих столів, парламентських слухань, міжпарламентських заходів. Крім того, інтернів нерідко залучають до підготовки порівняльних таблиць до законопроектів. Однак не обійдеться без повсякденної роботи, однак не варто її лякатися, адже як показує досвід, виконання таких завдань дає можливість інтернам зарекомендувати себе з кращого боку для отримання більш серйозних доручень.

Щодо навчання, то перелік пропонованих курсів щороку змінюється. Вже традиційними стали курси із законотворчості та аналізу державної політики, які викладають провідні експерти в цій галузі. Так, навчитися основам законотворчості можна у Володимира Крижанівського – народного депутата України І скликання, першого посла незалежної України в Росії.

Чимало випускників Програми стажування стали успішними людьми. І вони охоче діляться своїм досвідом з наступними поколіннями інтернів. Також на зустрічі в рамках розвитку потенціалу лідерства приходять відомі політики, провідні фахівці різних галузей (адже інтернами стають не лише юристи, – прим. авт.) та громадські діячі. Це допомагає учасникам Програми повірити в свої сили те нерідко після завершення стажування змінити профіль своєї діяльності.

А ось дозвілля в інтернів буває найрізноманітніше! Від колективних суботників до гри у футбол та навіть проведення благодійних аукціонів. Тут багато що залежить від ініціативи самих інтернів.

Ви запитаєтеся “А як можна стати учасником/учасницею цієї Програми?”

Конкурсний відбір проходить в два етапи. На першому необхідно заповнити аплікаційну форму, де вказуються контактні дані, рівень освіти, досвід роботи, участь в науковому та громадському житті, володіння мовами та навички роботи на комп’ютері, а також Ви маєте зазначити свою мотивацію участі в Програмі.

На другому етапі за результатами оцінювання анкет потенційні учасники приїздять до Києва на співбесіду. Комісія, до складу якої входять члени Асоціації випускників Програми стажування у ВРУ та ЦОВВ – ГО”Ліга інтернів”, представники партнерських організацій (в т.ч. і Верховної Ради України, – прим. авт.) перевірятимуть Ваші знання Конституції України, державного усторою тощо.

За результатами двох етапів конкурсного відбору оголошуються імена 50-и найкращих конкурсантів, які протягом півроку проходитимуть стажування в стінах Парламенту.

Детальніше про Програму можна дізнатися на сайті ГО “Ліга інтернів”, а також в групі в мережі Фейсбук.

Карпатський Оглядач

Залишити коментар