Важливе Суспільство

Стратегія розвитку “Ужгород-2030” – яким бачать місто ужгородці? (ФОТО)

Обласний центр Закарпаття завжди вирізнявся з-поміж інших українських міст, на що в першу чергу вплинуло географічне розташування та ряд подій в історії самого Ужгорода. Все це не могло не позначитися на баченні жителів міста. Про стратегію розвитку Ужгорода за участі представників влади, громадськості та наукової спільноти йшлося вчора під час “круглого столу” з розробки стратегії “Ужгород 2030”.

Виконуючий обов’язки Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок розповів про перебіг роботи із напрацювання документу, а також підкреслив, що кількість тих, хто прийшов на дискусію, свідчить, що багато містян готові брати активну участь в розробці такого роду позиційних документів.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Завідуюча відділом регіональної політики Національного інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук, професор Алла Двігун відзначила, що обласний центр Закарпаття завжди вирізнявся прагненням до інноваційності, інтегрування в ЄС.

Принципи підходу до формування Стратегії – поєднання напрацювань експертів із баченням керівництва міста та результатами опитування ужгородців. Відправною точкою було обрано 2015 рік, проведено аналіз цілого ряду показників, що дало змогу визначити позиції Ужгорода серед інших населених пунктів області.

В планах – реалізація таких програм: науковий парк, смарт-місто, академічне підприємництво, креативне місто.

Начальник управління економіки та стратегічного планування Ужгородської міської ради Ольга Травіна представила одну зі складових майбутньої Стратегії – План дій сталого енергетичного розвитку. Документ підготовлено в рамках виконання Угоди мерів, до якої Ужгород приєднався у 2016 році. Зараз цей документ ще відкритий до обговорення і коригування. Нещодавно для виконання зобов’язань до 2030 року на третину зменшити викиди вуглекислого газу і скоротити споживання енергії було підписано договір про співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку. Місто чекає на отримання кредитних коштів для енергомодернізації всіх бюджетних закладів, насамперед шкіл, садочків, медичних установ. Уже наприкінці цього місяця очікується приїзд в Ужгород групи аудиторів для визначення, що саме в якому закладі треба оновлювати.

Начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради Олег Боршовський розповів, що вже затверджено 14 детальних планів територій міста.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Доцент, кандидат філософських наук Олександр Пелін представив результати соціологічного дослідження, яке проходило в кілька етапів. Зокрема, вперше для підготовки Стратегії провели опитування мешканців міста щодо їхньої думки про основні орієнтири розвитку і ризики реалізації Стратегії. Вперше було зроблено контент-аналіз усіх попередніх стратегій та напрацювань робочих груп.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Майже 60% опитаних вважають, що Ужгород – місто нереалізованих можливостей. Більшість бачать пріоритетами розвиток транскордонної співпраці та туристично-рекреаційного потенціалу міста. Хоча у баченнях мешканців різних мікрорайонів чимало протиріч. Аналіз опитування показав, що первинною одиницею стратегічного планування має бути мікрорайон, а таких у місті понад півтора десятка.

Карпатський оглядач