Важливе Суспільство

Страйкбол – гра, що об’єднує не лише професійних військових (ФОТО)

У вівторок, 8 травня, українці відзначатимуть День пам’яті та примирення, а в середу, 9 травня, – День перемоги над нацизмом. З тим пір минуло вже 73 роки, проте тема патріотичного виховання, любові до свого народу, своєї Батьківщини буде актуальною завжди.

Вчора ми писали, що на території Боздоського парку пройшов Товариський турнір зі страйкболу, який організатори (ГО “Наше місто – рідний дім”, – прим.авт.) присвятили цим двом датам.

За словами організаторів, ідея проведення такого турніру виникла спонтанно. Було прийнято рішення провести щось цікаве для чоловіків.  Саме тому до складу учасників увійшли переважно хлопці, серед яких було чимало тих, хто приймав участь в АТО, поліцейські, студентська молодь, громадські активісти – одним словом, це різні люди, які в тій чи іншій мірі мають відношення до військової справи та які зацікавлені в такому способі проведення власного дозвілля. Частина з них вже були знайомі між собою, але здебільшого це різні люди, з різних сфер. Даний турнір став для них першою можливістю зібратися в такому колі та цікаво провести час. Формування команд відбувалося без поділу на будь-які категорії, отже, фактично не було підстав для нездорової конкуренції між професіоналами та новичками. Періодично вони мали змогу пограти в складі різних команд (час від часу відбувалася заміна “поранених”, – прим.авт.).

“Спочатку учасники притиралися, звикали до страйкболу, тому не все одразу проходило так, як планувалося. Однак з часом всі звикли до лісу, адаптувалися до правил гри і все пішло за планом. Хоча за дві години всі вже були виснажені, що ледь пересували ноги”, – розповідають організатори

Спробувати свої сили в командній грі такого роду вирішив заступник міського голови Олександр Білак.

“Я радо відгукнувся, коли мені розповіли про ідею провести захід із залученням молоді, учасників бойових дій, представниками поліції та просто цікавих людей, т.я. вважаю, що обмін життєвим досвідом є корисним та сприяє національно-патріотичному вихованню. В першу чергу, це потрібно для молоді, оскільки під час складних боїв важливо, щоб всі були згуртовані. І це не має залежати від професії , соціального статусу чи життєвої позиції. Згуртування має бути навколо ідеї, заради розвитку України. Сподіваюся, що такі турніри стануть регулярними і в них так само братимуть участь представники різних вікових та соціальних груп”, – зазначає Олександр Павлович.

Поділяє позитивну думку щодо необхідності проведення даного турніру і начальник управління патрульної поліції в Закарпатській області Юрій Марценишин

“В першу чергу, це фізичне навантаження, що є пріоритетним для працівників патрульної поліції, по-друге, це відпрацювання тактичних навичок щодо прикриття один одного та володіння зброєю, а по-третє, це можливість відволіктися від трудових буднів та провести час в дружній атмосфері. Даний турнір став унікальною нагодою згрупуватися людям, які раніше не перетиналися між собою, оскільки в даному випадку важлива згуртованість колективу. Ми постійно проводимо такі заходи для патрульних поліцейських із застосуванням різних видів зброї, оскільки ці навички можуть стати в нагоді під час несення служби”, – підкреслив Юрій Ігорович.

“Мене запросили друзі, так би мовити відпочити, згадати старі часи, т.я. вже минуло майже півтора року з моменту мого звільнення з лав Збройних сил України. Даний захід важливий, так як він дає змогу об’єднати людей, порозумітися між собою, що є дуже важливим в наш час. Ніхто не знає, що нас чекає попереду, проте за допомогою такого турніру учасники матимуть уявлення один про одного. Було би добре, якби даний захід став традиційним. Набутий в ході турніру досвід певною мірою відображає реальний стан речей на полі бою. І неважливо, яка основна сфера діяльності учасників”, – зазначає Іван Белецький, який представляє Ужгородський міський відділ поліції.

Серед учасників були й представниці прекрасної статі.

“Я мала бажання спробувати щось нове для себе, тому що як правило дівчата не захоплюються такими іграми, однак враховуючи специфіку нашої роботи, постійну присутність певної небезпеки, розвиток навичок, які ми отримали сьогодні, є вкрай важливим. І дуже добре, що сюди прийшли представники різних професій, т.я. це унікальна нагода поспілкуватися, обмінятися досвідом та відпрацювати навички командної гри”, – поділилася своїми враженнями лейтенант поліції Ольга.

Для учасників АТО даний турнір мав особливе значення, оскільки він дає змогу повернути певну психологічну рівновагу. На їхню думку, прагнення молоді відчути себе на полі бою має позитивне значення, наближаючись до тактики ведення справжніх боїв. Хоча не потрібно забувати, що на війні все інакше, більше адреналіну. Проте для тих, хто пов’язав чи планує пов’язати свою долю з роботою в силових структурах це неодмінно стане в нагоді.

“Коли я прийшов в АТО, я вже володів певними навичками, т.я. з 2012 року ніс службу в 15 гірсько-піхотному батальйоні 128-ї бригади. Проте справжні бойові дії – це зовсім інше. Це адреналін, але той адреналін, яке сприяє формуванню логіки дій під час таких гострих ситуацій. Проте прагнення зупинити війну, відстояти свою країну, свій народ є понад усе”, – розповідає пан Сергій.

Учасники отримали велике задоволення від турніру, тому організатори планують вже наприкінці червня провести подібну зустріч, але вже на іншій локації та з більшою кількістю учасників, щоб була більша кількість команд, та дещо змінити сценарій турніру.

Карпатський оглядач