Суспільство

“Стежка до працевлаштування” – в Ужгороді стартує новий проект для молоді

Більшість випускників шкіл мріють вступити до університету, отримати престижну спеціальність та влаштуватися на улюблену роботу. Для цього потрібно не лише скласти вступні іспити та добре вчитися. Потенційний роботодавець хоче бачити не просто молодого фахівця. а досвідченого спеціаліста.

Однак здобувати такий досвід студенти мають самотужки. Або ні, якщо знайдуть компанію, керівництво якої готове витратити час та зусилля на те, щоб навчити студента специфіці роботи на певній посаді. Такий вид навчання на робочому місці називається стажуванням. Однак чи всім вдається його пройти? Один з варіантів – звернутися до служби зайнятості. де можна отримати направлення на таке стажування.

А як бути молодим фахівцям з інвалідністю? Числені бар’єри нерідко заважають в даному процесі. Наприклад, чимало роботодавців переконані, що наявність інвалідності означає неможливість працювати. Хоча приклади успішних осіб з інвалідністю демонструють зовсім інше: вони не просто можуть праювати, а ще й досягають значних успіхів.

Про це, а також про можливості проходження професійного стажування для молоді з інвалідністю йшлося сьогодні під час прес-конференції, присвяченої старту проекту “Стежка до працевлаштування”, який реалізовуватиме Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації “Вибір” за підтримки Корпусу Миру США.

На початку прес-конференції Директорка ЗРЦСТРПО “Вибір” Василина Марко зазначила, що ідея проекту виникла в співробітників Центру ще в 2010 році. Передбачається, що студенти з інвалідністю зможуть пройти стажування, а також отримати професійну консультацію від співробітників “Вибору”.

Цю ідею підтримує і Закарпатський регіональний  центр зайнятості, директор якого зазначає, що особи з інвалідністю працюють в різних галузях економіки, і нерідко роботодавці зазначають, що немає різниці в їхній роботі та роботі працівників без інвалідності.

“Проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю існують як в США, так і в Україні. При цьому Україна за кілька років зробила суттєвий прорив в цій сфері”, – зазначив волонтер Корпусу Миру США Роланд Лавалі.

По завершені проекту буде представлено результати дослідження щодо працевлаштування випускників з інвалідністю Ужгородського національного університету за останні кілька років.

Карпатський оглядач