Суспільство Транскордонне співробітництво

Старшокласники з кількох шкіл Ужгорода проходитимуть навчання в “Літньому університеті” (ФОТО)

Щойно пролунали останні дзвоники в школах, як для старшокласників розпочалася нова захоплююча пора навчання. Звісно, не для всіх, а лише для тих, хто вирішив провести три тижні в “Літньому університеті”.

Сьогодні в залі засідань вченої ради Ужгородського національного університету відбулося урочисте відкриття спільного проекту найбільшого вишу Закарпатської області та Ужгородської міської ради – “Літнього університету”. На початку зустрічі до присутніх з вітальним словом звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Олександрівна ЛЕНДЕЛ та заступник міського голови Олександр Павлович БІЛАК.

Після цього слухачам “Літнього університету” було запропоновано переглянути кілька відеороликів про університет та відомих випускників УжНУ. а також презентацію, в якій розповідається про структуру університету, спеціальності, з яких здійснюється підготовка молодших спеціалістів, бакалаврів, магістрів та науковців. Мирослава Олександрівна також розповіла про нові спеціальності, набір на які буде відкрито вже цього року.

По завершенню урочистої частини школярі вирушили на першу екскурсію. І це тільки початок, т.я. програма є діже насиченою. Протягом трьох робочих тижнів кілька десятків школярів з різних шкіл міста знайомитимуться з структурою університету, їздитимуть на екскурсії, спілкуватимуться з викладачами, дізнаються про відмінності між навчанням в школі та університеті.

“Ідея проведення “Літнього університету” виникла минулого року, коли постало питання щодо того, що Ужгородський національний університет в співпраці з мерією можуть зробити для міста. Після обговорень стало зрозуміло, що шкільна молодь дуже мало знає про університет, зокрема про відмінності в навчанні. Дана ідея була запозичена від сусідніх країн, т.я. подібні проекти вже функціонують в Словаччині. Угорщині та Польщі. Програма складена таким чином, щоб учні могли скласти уявлення про кожен факультет та університет в цілому, а також про те, який факт можна здобути, не покидаючи рідного міста”, – розповіла Марослава ЛЕНДЬЕЛ.

Організатори переконані, що це дасть змогу налагодити співпрацю між школярами та студентами для проведення спільних заходів: культурних, просвітницьких тощо.

Карпатський оглядач