Цей день в історії

Старт Вімблдонського турніру

9 липня 1877 року Всеанглійський клуб крокету і трав’яного тенісу провів у передмісті Лондона Вімблдоні свій перший тенісний турнір. В ньому взяв участь 21 аматор, що змагався лише в чоловічому одиночному розряді. Переможцем став Спенсер Гор, котрий отримав винагороду в 25 гіней.

Вімблдонський турнір або Вімблдонський чемпіонат або просто «Вімблдон», — найпрестижніший і найстаріший двотижневий турнір великого тенісу, який відбувається щорічно в кінці червня — на початку липня на кортах Всеанглійського клубу лаун-тенісу й крокету в ЛондоніАнглія. Турнір третій з початку року турнір Великого шолома після Australian Open та Roland Garros і єдиний, що проводиться на кортах із трав’яним покриттям.

Пов’язане зображення
В 1868 році було засновано Всеанглійський спортивний клуб, котрий пропагував крокет, ще одну гру на трав’яному покритті, але зростаюча популярність тенісу підштовхнула організаторів клубу зайнятись і цим видом спорту, опублікувати правила гри і, нарешті, оголосити про проведення першого турніру серед аматорів. Для участі в ньому зголосилось 22 гравці, але 9 липня на турнір з’явився лише 21. Наступного дня з розіграшу вибуло 10 чоловік, через день – ще п’ятеро і на третій день, 12 липня, у півфіналі залишилось лише троє. В наступні два дні, суботу й неділю, турнір не проводився через фінал з крокету, а запланований на понеділок фінальний матч з тенісу довелося перенести на четвер через дощову погоду.
На заключну гру Вімблдонського турніру зібралось 200 глядачі. Вона тривала всього 48 хвилин і 27-річний Спенсер Гор з рахунком 6-1, 6-2, 6-4 переміг Вільяма Маршалла.
Перші жіночі змагання на Вімблдоні були проведені в 1884 році (перемогу здобула Мод Уотсон), перші парні – в 1885 році, а перші змішані парні – в 1913 році. З початку 20-го століття Вімблдонський турнір набув міжнародного статусу, а з 1968 року став турніром професйних тенісистів.
Пов’язане зображення