Суспільство

Співпраця молоді і влади: від ідеї до дії

Молоді люди завжди прагнуть до змін, пропонуючи різноманітні креативні ідеї. Однак часто трапляється так, що їх втілення необхідно шукати не лише організаційну, а ще й фінансову підтримку.

Дехто починає ходити по спонсорах, дехто організовує збір коштів через Інтернет, хтось вигадує інші способи. Днями в Ужгороді відбувся круглий стіл, присвячений Дню молоді, в ході якого учасники обговорили ще один спосіб залучення коштів – це звернення до представників влади: як на рівні університетів, так і на рівні міста чи області.

“Так, наприклад, можна подавати свої ідеї на щорічний конкурс проектів. Звісно, це може не покрити всі витрати, однак якщо проект написаний якісно, то певне фінансування буде надано. Тут важливо в першу чергу, щоб сама молодь проявляла ініціативу та подавала цікаві пропозиції”, – запевняє начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА В.Й. Ерфан.

Міська рада подібних конкурсів не проводить, однак за словами О.М. Василиндри, якщо ініціативна молодь звертатиметься за фінансовою підтримкою завчасно, то питання виділення коштів на реалізацію молодіжної ініціативи можна буде вирішити позитивно.

На сьогоднішній день не менш бурхливим є і студентське життя. В Ужгородському національному університеті регулярно проводяться різноманітні заходи як на рівні окремих факультетів, так і на рівні університету в цілому. Нерідко їх ініціатором виступає студентська рада.

“В принципі ми ніколи не відчували труднощів в плані організації та проведення заходів. Всі пропозиції, висунуті студрадою університету, були підтримані, а заходи – проведені”, – запевняє Голова студентської ради УжНУ Вікторія Микулянець.