Економіка Суспільство

Споживання енергоресурсів в Україні: хто та скільки? (ІНФОГРАФІКА)

На дворі вже майже середина жовтня, середньодобова температура опускається все нижче і нижче, що змушує нас закутуватися в теплий одяг та вмикати опалення. Це неминуче збільшує витрати на оплату компослуг. А скільки газу загалом  споживають українці?

За останні п’ять років населення України стабільно споживає приблизно третину всіх енергоресурсів. Більше того, в 2013 році вперше в історії України населення спожило більше енергії, ніж промисловість. Остання історично була найбільшим споживачем. У 2014 році обидва сектори спожили майже однакову частку енергії — 33%.

Газ населенню

Згідно з Енергетичним балансом України за 2014 рік, у структурі кінцевого споживання енергії населенням з великим відривом домінує природний газ. Газ використовується як у чистому вигляді (приготування їжі, газові колонки для нагрівання води та індивідуальні газові котли для опалення), так і у вигляді теплової енергії у системах централізованого теплопостачання.

Тобто насправді газ у структурі споживання населенням України становить найбільшу частку.

Якщо вірити даним минулого року, населення України споживає 17,2 млрд м³, або 47% загального споживання газу в країні. При цьому понад 11 млрд м³ використовуються безпосередньо на приготування їжі, індивідуальне опалення та підігрів води. Майже 6 млрд м³ — спалюються для централізованого опалення.

На всіх етапах постачання тепла та газу для населення втрачається 11 млрд кубів газу. Це більше половини всього газового імпорту.

Про те, яка ситуація зі споживанням енергоресурсів склалася в інших країнах, читайте в одній з наших наступних публікацій.