Економіка Суспільство

Список кращих ІТ-роботодавців Ужгорода

Інформаційний ресурс Innabtys провів дослідження ринку Ужгорода, трохи копнувши самі джерела. На основі отриманої загальної інформації спробував подати в даному матеріалі узагальнену історію айті індустрії Ужгорода.

2000-і, епоха Shiftlabs

Історія айті в Ужгороді почалася напевно приблизно на початку 2000-х років. Може в 2003-му або близько того. Наскільки відомо з місцевих джерел, тоді в місті існувала фактично одна айті-компанія, під назвою, яка швидше за все іменувався «Shiftlabs».

Компанія була фактично монополістом на мізерному ринку айті Ужгорода. З чуток, робота велася на США, використовувався .NET. Платили вже в той час «доларову зарплату», що було круто навіть «при доларі за 5 (або 8)». Були затримки, але після виплат співробітники отримували на руки хороші «цифри». Айтішників було вкрай мало.

Через кілька років роботи компанія закрилася. Причини називаються різні, аж до певних проблем на стороні юрисдикції США. Частина програмістів пішла в інші компанії, які якраз з’являлися, частина зайнялися своїми проектами, частина «релоціювалася» в інші географії.

Swan та NXC

Ці дві компанії за чутками в Ужгороді виникли приблизно в один час, в середині 2000-х. В обидвох зарплати були дуже різні в залежності від рівня конкретного фахівця. Наскільки відомо, Swan також займалася аутстафінгом (безпосередня здача фахівців в оренду). NXC займалася аутсорсом, маючи гарну команду в ужгородському офісі. Профільний напрямок — сайти для європейської та американської HoReCa-індустрії.

Десь в 2013-14 роках компанія NXC розділилася на кілька субкомпаній (Norse Digital і Concilio Labs), які, судячи з DOU.ua і Work.ua наразі не дуже активно займаються рекрутингом, як, в принципі і Swan. На момент проведення дослідження у компаній не було відкрито жодних вакансій на вказаних сайтах.

Jaspersoft і ABTO Software

Коли саме з’явилися ці компанії в Ужгороді з’ясувати не вдалося. Це дві різні компанії, хоча багато хто їх плутає. Наскільки зрозуміло, Jaspersoft згодом був куплений TIBCO, і зараз це одна компанія. Займаються своїм продуктом — системами аналітики. ABTO Software також продуктова компанія, якщо інформація вірна, то їх основний продукт — сайт JustAnswer (на сайтах пошуку роботи вакансії виставляються часто безпосередньо від JustAnswer). Обидві компаній вважаються хорошими в місті, так як є продуктовими і працюють безпосередньо зі своїми офісами в США. Для контракторів наявні поїздки в США до головних офісів.

Thinkmobiles та Astound Commerce

Приблизно в 2010 році або трохи пізніше в Ужгороді облаштувалися ще дві великі компанії. Astound Commerce (до ребрендингу була також відома як SysIQ) виникла трохи раніше Thinkmobiles і фактично стала однією з найбільш помітних і системних айті-роботодавців на ринку. Компанія провела кілька тренінгів в місті з можливістю працевлаштування. Сьогодні у компанії великий офіс в кілька поверхів в центрі міста на набережній. Профільний напрямок — електронна комерція (інтернет-магазини), за технологіями — в основному реалізації Javascript та PHP.

Thinkmobiles трохи менш однозначна в плані відгуків. Вони діляться рівно навпіл як з хорошої, так і з критичної сторони. Компанія також велика, займає значну площу в місцевому «Будинку побуту» в центрі міста, неподалік від офісу «Astound Commerce». Офіс не такий сучасний, але кількість фахівців у обох компаніях приблизно рівна. Профіль ширший, за технологіями ймовірно переважно використовується Java. Компанія також проводить курси, але вони платні.

AZinec

Буквально в останні кілька років, особливо приблизно з 2015 року на айті ринку Ужгорода про себе заявила також ще одна молода компанія — «AZinec». Компанія невелика, колектив молодий, але хлопці активно розвиваються, періодично хантять нових спеціалістів, беруть участь як одні із основних співорганізаторів місцевих айті-мітапів, які почали активно проводитися протягом 2016 року.

Uzhhorod IT Cоmmunity

Приблизно в 2014 році стараннями декількох ентузіастів в Ужгороді виникла спільнота айтішників. Зараз це один з найбільш значущих айті-майданчиків в місті. Вся публічна активність ведеться на Facebook-сторінці, яка є фактичним уособленням комьюніті. Спільнота також відіграє ключову роль в організації відповідних мітапів (яких відбулося вже більше 10).