Суспільство

Соціально-правовий захист населення в умовах воєнного конфлікту: досвід України та Німеччини (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вислів “В житті потрібно розраховувати на себе” відомий нам з дитинства. Однак не завжди все вдається, особливо в умовах, коли доведеться залишити все та перебиратися жити на нове місце.

На жаль, останній сценарій став реальністю для тисяч сімей зі Сходу України. Покинувши рідні домівки, вони втікали від військового конфлікту. А що чекає на новому місці? Життя з нуля: пошук житла, роботи, нові знайомства. Останні, до речі, починаються зі звернень в державні установи, благодійні фонди, громадські організації, до компетенції яких належить питання допомоги особам, постраждалим в результаті військового конфлікту. Тут можна отримати практичні рекомендації з багатьох питань: відновлення документів, оформлення допомоги для ВПО, пошуку роботи, навчання тощо.

Про ці та інші питання говорили сьогодні під час міжнародної конференції “Соціально-правовий захист населення в умовах воєнних конфліктів та терористичних загроз”, яка відбулася сьогодні в Ужгородському національному університеті.

“Ми допомагаємо і одягом та іншими необхідними речами, організовуємо дозвілля, екскурсії, свята для дітей та дорослих”, – зазначив директор Благодійного фонду “Карітас” отець Мирослав Русин

Представниця ГО “Закарпаття-Донбас” Тетяна Хорошилова підкреслила, що найбільшою проблемою є незабезпеченість житлом. Дану проблему можна було б вирішити шляхом реконструкції покинутих приміщень, які раніше використовувалися містом в господарських цілях. З рештою питань переселенцям допомагають впоратися громадські активісти, правозахисники та небайдужі закарпатці. Однак дуже не вистачає комплексної державної програми, як наприклад, в Німеччині.

Там, до слова, проблема біженців стоїть дуже гостро. Протягом двох років до Німеччини прибуло майже мільйон осіб, що змусило уряд подбати про те, щоб допомогти цим людям. Була розроблена програма, що включає в себе надання щомісячної грошової допомоги, вивчення мови, ознайомлення з національною культурою та традиціями. Це допомагає їм швидше адаптуватися на новому місці, подолати мовні бар’єри та знайти роботу або започаткувати власний бізнес.

Карпатський Оглядач