Важливе Суспільство

Соборність у наших серцях. В Ужгороді відзначили 100-річчя проголошення Акту Злуки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Багато століть поспіль український народ намагався об’єднатися в єдину державу. Здійснити цю мрію вдалося лише у ХХ столітті. І хоча події 1919 року неможна назвати крапкою в боротьбі за державну незалежність, однак вони чітко продемонстрували можливість цього.

На честь відзначення 100-річчя проголошення Акту Злуки між УНР і ЗУНР в Закарпатській ОУНБ імені Ф. Потушняка провели історичну годину “Соборність у наших серцях: від минулого до сьогодення“.

Традиційно захід розпочався з Державного гімну України, що створювало особливу атмосферу цього свята.

Працівники найбільшої книгозбірні області підготували цікаву програму, що включала в себе вірші про Україну та важливі події в історії нашої держави, кілька цікавих відео про значення підписання Акту Злуки, святкування 70-ї річниці цієї епохальної події.

Цікавим також був виступ доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету Сергія ФЕДАКИ. Відомий краєзнавець наголосив на сильних та слабких сторонах цієї події.

“Близько шести століть Західна Україна була відділена від решти території держави. У 1918 році постало питання об’єднання і через зовнішні загрози. Однак були фактори, що ускладнювали цей процес. По-перше, це ті розбіжності, які були між УНР (більш соціалістичного спрямування) та ЗУНР (більш консервативного спрямування). По-друге, це ті невтішні прогнози щодо майбутнього, які, на жаль, справдилися. Тим не менш, крок до об’єднання був зроблений. Його підтримало і Закарпаття, що знайшло своє відображення у відповідному рішенні, прийнятому в Хусті. До речі, однам з активістів цього руху був батько Степана Бандери Михайло”, – наголосив Сергій Дмитрович.

В історії нічого не відбувається даремно. Навіть якщо певні ідеї не були реалізовані одразу, згодом вони можуть відігравати ключову роль в певних подіях. Так сталося з участю Закарпаття в проголошенні Акту Злуки, адже прийняті в той час документи розглядалися під час приєднання нашого краю наприкінці Другої світової війни.

Провідний бібліограф відділу обслуговування користувачів Лариса БАРНА зазначає, що проведення таких заходів відіграє важливу роль в інформуванні населення про різні події, що мали місце в історії нашої країни.

“Під час підготовки до цього заходу ми використовували дані Інтернет-ресурсів, а також періодичних видань. Готували сценарій, адже сьогоднішній захід є частиною плану роботи нашого закладу на 2019-й рік”, – наголосила Лариса Іванівна.

Карпатський Оглядач