Економіка Політика Суспільство

“Слуги” народу і їх доходи

Напевно, кожному громадянинові цікаво, як він платить “слугам народу”? Як відомо не у всіх сферах реформи йдуть так добре, як хотілося б, але деякі чиновники відпрацьовують свої гроші дійсно на совість і на радість нам. У цій статті  описані прибутки  (зарплати): Нефедова, Гонтаревої, Згуладзе та інших реформаторів.

 

 

І трохи тексту про те, що ми отримали за ці гроші.

Ти постійно чуєш про високі зарплати свіжої хвилі українських чиновників. Ці суми особливо вражають на тлі середніх зарплат в країні.
Ось вони, ці бійці реформаторського фронту і деякі з їхніх успіхів.
Максим Нефедов і ProZorro допомогли в минулому році заощадити Україні понад 7 млрд грн
Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефедов, згідно з його декларацією, в 2016 заробив на основному місці роботи 496 300 гривень. В місяць це становить 41 з невеликим тисячу.
    
Зарплата Максима Нефьодова

Зарплата Максима Нефедова
 
Нефедов найбільше відомий як ініціатор і один з лідерів команди проекту ProZorro – онлайн-системи державних закупівель. Ці самі держзакупівлі були ласим шматочком для корупціонерів: наприклад, в 2013 році було розкрадено понад 280 мільярдів гривень, виділених на покупку товарів і послуг.
 
Система “ПроЗорро” створювалася ентузіастами і мала всі ознаки стартапу.

Державі розробка коштувала нуль гривень. Пілотний проект був запущений на початку 2015 року, а вже до весни 2016 було зекономлено 1,2 мільйона гривень, через систему пройшли більше 74 тисяч операцій з передбачуваною вартістю в 15 мільйонів гривень.
 
З 1 квітня 2016 органи виконавчої влади повинні здійснювати закупівлі тільки через “ПроЗорро”. Показники зросли в десятки разів, а економія тепер обчислюється мільярдами.

Валерія Гонтарєва подвоїла золотовалютні резерви. Колишня глава Нацбанку Валерія Гонтарєва серед своїх доходів за 2016 рік задекларувала зарплату в 1 969 757 гривень, тобто це приблизно 164 тисячі в місяць.
Зарплата Валерії Гонтаревої
Зарплата Валерии Гонтаревой

Гонтарева очолила Нацбанк в середині 2014 року і подала у відставку навесні 2017. За цей час їй довелося прийняти чимало непопулярних рішень. Держава припинила штучно утримувати курси гривні, він став гнучким, і тепер наша валюта навіть потроху зростає. Досягнуто макрофінансова стабільність, а коливання курсу не сприймаються як апокаліпсис і привід штурмувати обмінники. Віримо в гривню!
 
Крім того, було скорочено бюрократичний апарат Нацбанку – з 12 тисяч співробітників до п’яти тисяч. Серйозного лікування піддався банківський сектор: були націоналізовані 87 банків, які не мали ніяких активів і зобов’язань. Чверть з них були просто машинами по відмиванню грошей. Нарешті, при Гонтаревої золотовалютні запаси, які становлять в 2014 році 7,5 мільярда доларів, подвоїлися.
Катерина Згуладзе допомогла реформувати нацполіцію
Ека Згуладзе працювала першим заступником міністра внутрішніх справ з кінця 2014 року по 11 травня 2016 року За 2016 рік вона задекларувала 94 583 гривень в якості зарплати в МВС. Виходить, в місяць вона отримувала близько 22 тисяч.

Зарплата Эки Згуладзе
   Зарплата Екі Згуладзе
  
Катерина запам’яталася створенням нової поліції, яка тут же ставала пам’яткою в кожному місті, де з’являлася. Тепер співробітників набирають на відкритому конкурсі, а готують кандидатів в патрульні американські інструктори. Зарплата поліцейських становить близько восьми тисяч, а рівень довіри до них на момент відставки Згуладзе становив 34%. Недосяжна цифра для колишньої міліції.
Андрій Коболєв вивів “Нафтогаз” в прибуток
Сумарний дохід від зарплати глави НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва в 2016 році склав 16 мільйонів гривень після сплати податку. Значить, в місяць він заробляє приблизно 1,3 мільйона.

Зарплата Андрея Коболева
 Зарплата Андрія Коболєва
 
“Нафтогаз” Кобалєв очолив в березні 2014 року. До його приходу підприємство чергувало прибуткові роки зі збитковими. Наприклад, в 2013 збиток склав 20 мільйонів гривень. А вже 2014 рік компанія закінчила з прибутком майже в 90 мільярдів, очоливши рейтинг найбільших платників податків України.

Гроші від податків “Нафтогазу” витрачаються в тому числі і на соціальні виплати та субсидії на оплату житлово-комунального господарства.
Войцех Балчун вивів “Укрзалізницю” на 5-е місце в рейтингу топ-100 платників податків України
Войцех Балчун – людина і музикант, який з квітня 2016 року очолює “Укрзалізницю”. Згідно з декларацією, в тому році сумарна його зарплата на цій роботі склала 3 791 449 гривень – приблизно 500 тисяч на місяць.

Зарплата Войцеха Балчуна
 Зарплата Войцеха Балчуна

Останній перед приходом Балчуна рік “Укрзалізниця” закінчила з чистим збитком в 16 мільярдів гривень. За підсумками ж 2016 чистий прибуток склав 303 мільйони при доході в 78,9 мільярда, а сума сплачених податків і обов’язкових платежів – 15 мільярдів. У рейтингу топ-100 платників податків України за 2016 рік, складеному офіційним журналом ДФС “Вісник”, компанія займає п’яте місце. “Укрзалізниця” заплатила 9,4 мільярда гривень.
 
Висока посада з великими обов’язками і серйозною відповідальністю повинна оплачуватися добре. Економія для керівників такого рівня виходить собі дорожче. Вірніше, тобі, адже збитки держкомпаній, викликані некомпетентністю і злодійством, керівництва в результаті оплачуєш ти.

 

Джерело: http://businessviews.com.ua