Суспільство

Скільки років будинку – стільки в ньому і проблем, або з якими питаннями зіштовхуються ужгородські ОСББ

Майже від часу прийняття закону України про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, ОСББ активно почалися створювати в Ужгороді. Вперше жильці зіштовхнулися з проблемами свого будинку «обличчя до обличчя».

Але тепер є можливість і щось власноруч змінювати на краще. Карпатський оглядач поцікавився в ГО «Закарпатський центр підтримки ОСББ» про найболючіші питання, з якими зіштовхувалися об’єднання.

У цьому випадку «вік має значення»

Найбільше проблем з тим, що багато будинків побудовано ще в минулому столітті. Їм по 30-40 років. Протягом всього часу капітальний ремонт майже не проводився. Фактично ЖРЕРи отримували кошти, але роботи проводилося дуже мало.

Найбільше проблем у будинку пов‘язані з покрівлею, для яких поточний ремонт або латки не вирішують це питання. Часто вода потрапляє у квартири верхніх поверхів. Багато ОСББ одним із перших кроків робили заміну проводки та встановлення енергозберігаючих ламп та датчиків руху. Це значно зменшило витрати будинків. Також проблемні місця в ОСББ пов’язані підвалами, заміною каналізаційних та водопровідних мереж.

Інша перешкода –самі жильці

Проблеми виникають також із людьми, які не розуміють необхідності сплачувати кошти по утриманню будинку, вважають, що це за них повинен робити хтось інший або держава.

Із прибудинковими територіями складна ситуація. ОСББ ще не встигли оформити земельну ділянку у власність, а муніципали вже виписують штрафи головам.

Взаємна співпраця

«Голови ОСББ співпрацюють між собою, обмінюються досвідом, контактами служб обслуговування будинків, способами зекономити тощо, – розповідає волонтер ГО «Закарпатський центр підтримки ОСББ» Тетяна Герзанич. – За 1,5 року існування допомогли в оформленні документів на реєстрацію близько  100 об’єднанням. Зараз можуть виникнути проблеми у голів ОСББ із новими умовами оплати за електроенергію».

Більшість голів ОСББ в Ужгороді працюють на громадських засадах. Серед активних жильців – багато молоді. ОСББ допомагає у збережені зелених зон. Тетяна Герзанич запевняє, що часто справи доходять навіть до суду. Також нелегко складається із відшкодуванням пільг та субсидій. Якщо ще в грудні була прийнята постанова про гранітний розмір відшкодування в районі 6 гривень, то місцевий соцзахист продовжує відшкодовувати по 0,98 грн і по 1,14, навіть якщо тариф за квартплату підняли до 2 грн.

Карпатський оглядач

Залишити коментар