Суспільство

Скільки коштів потрібно для відновлення аеропорту «Ужгород»?

«Які перспективи має Міжнародний аеропорт «Ужгород»?» – про це, 27 листопада, на зустрічі з журналістами говорив  директор летовища Євген Гапоненко.

Цими днями ужгородський аеропорт відзначає 72-річчя. Важливий інфраструктурний об’єкт області має чималу історію, але наразі не приймає регулярних рейсів ще з червня 2016-го.

«Хороший пасажиропотік був за часів Радянського Союзу. У попередні роки хотіли поставити рейси на Будапешт і Прагу, але вони не прижилися. Пасажира потрібно привчити літати, головне – доступні квитки, вартість яких пропонує авіаперевізник. Летовище повинно саме вибирати найвигідніші пропозиції для себе, – зазначає під час зустрічі Євген Гапоненко, директор ЗОКП «Міжнародний аеропорт Ужгород». – Зараз тривають ділові переговори і готується до сертифікації європейських спеціалістів. Вони з відповідальністю підходять до проведення аудиту. Закарпаття в змозі зайняти свою нішу на авіаційному ринку».

Стоїть важливе завдання – відновити роботу аеропорт. Саме обладнання на летовищі застаріле і радянських зразків, на його заміну потрібно витратити 100 млн грн. Ці кошти принесуть хороший результат, адже успішний аеропорт стане привабливим для регіону.

Євген Гапоненко вважає, що летовище повинне бути привабливим для авіаперевізників та пасажирів. Аеропорт «Ужгород» являється одним із перспективних в країні. Для того, щоб він нормально функціонував –  потрібен пасажиропотік і відповідно вигідні перельоти. Аеропорт могтиме самостійно покривати витрати тільки тоді, коли на день з його злітних смух здійснюватимуться мінімум 2 рейси. У перспективі маршрути до Львова та Києва.

Карпатський оглядач