Важливе Економіка

Скільки заробляють найбільші українські компанії за день? (ІНФОГРАФІКА)

Ви думали коли про те,  скільки ж заробляють найбільші українські компанії в день? До прикладу : “Нафтогаз” заробляє 108 млн гривень в день. “Укрзалізниця” – 270 тисяч. “Енергоатом” втрачає 3,5 млн в день.

До вашої уваги 20 найбільших українських платників податків.  Дізнавшись про  їх прибуток за 2017 рік і поділивши  їх на 365 днів,  ми отримали суму, яку ці компанії заробляють за 1 день.

Чому ми цікавилися прибутком саме платників податків? Тому що кількість сплачених податків – це простий і зрозумілий критерій при складанні рейтингу важливих для економіки України підприємств. Впринципі, можна було б спочатку впорядкувати компанії за розміром отриманого прибутку, але не всі компанії зобов’язані публікувати ці дані. А звітність в державну фіскальну службу здають все, і ці дані публікуються у відкритому доступі.

Більше за всіх заробляє “Нафтогаз” – 108 млн гривень в день

Це без урахування дочірніх компаній. А якщо вважати і їх, то компанії групи “Нафтогаз”, які знаходяться в двадцятці найбільших платників податків, заробляють в день 260 млн гривень.

Взагалі в Україні видобуток сировини – прибутковий бізнес. Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат в день отримує 24,5 млн грн прибутку. А сталь приносить “АрселорМітталу” 14 млн гривень в день.

Втім, варто ще раз згадати про “Нафтогаз”. Йому прибуток приносить не продаж газу (це збиткова частина його бізнесу), а транзит з Росії в ЄС.

66 млн грн в день у “Укртрансгазу”, а у “Укрзалізниці” всього лише 270 тисяч
Транспортна галузь також приносить багато – але це знову ж таки транспорт нафти і газу: 66 млн в день отримує “Укртрансгаз”. Хоча в 20-ці головних платників податків є і Адміністрація морських портів України (АМПУ) – 7,4 млн грн в день, і “Укрзалізниця, яка в день отримує прибуток в розмірі 270 тисяч грн.

“Епіцентр” – 6,5 млн, АТБ – майже 4,5 млн
Мережі роздрібної торгівлі – один з найбільших платників податків країни.

Виробник сигарет “Імперіал Тобакко” – 2,7 млн
І хоча всі знають, що куріння шкодить їх здоров’ю, все одно продовжують купувати сигарети. У нашому рейтингу відразу 4 такі компанії. Крім “Імперіал Тобакко” є ще “Філіп Морріс” – 1,6 млн, “Джей Ті Інтернешнл Україна” – 440 тисяч, “Прилуки” – 270 тисяч.

прибыль украинских компаний

Цей рейтинг крім розміру прибутку показує ще кілька важливих фактів про економіку України
1) Серед важливих для України підприємств багато державних.

2) В ТОП-20 платників податків немає інноваційних компаній або великого виробника техніки, хоча в світі саме вони займають лідируючі місця в економіці.

3) Підприємства-лідери займаються видобутком сировини.

 

 

прибыль украинских компаний по отраслям

Комусь може здатися, що це не має великого значення, адже податки-то все одно великі, а прибуток просто величезна. Але це великі цифри в масштабах України. Подивися, наприклад, на виручку найбільших енергетичних компаній світу і “Нафтогазу”. 7 млрд дол. У Нафтогазу проти сотень мільярдів у інших.

доходы нефтегазовых компаний

Джерело: річний звіт “Нафтогазу”.

Ось така у нас в Україні економіка: її підтримують такі компанії, як: видобувачі газу, вугілля і виробники сигарет.

 

http://businessviews.com.ua